Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
3 Від 14 з фільтрами
Довжина різака
1050 мм
260 мм
750 мм
Бренди
Ціна
Від до
Товщина металу
Використовуваний газ
Довжина різака
Фильтры
Сортировка
Новинка
Різак вставною "ДОНМЕТ" РВ1 147А (247.000.00)
Код товара 9486
1 813 грн.
Новинка
Різак "ДОНМЕТ" 142У 9/9 (142.000.05)
Код товара 9498
Ціну уточнюйте
Новинка
Різак "ДОНМЕТ" Р3 337У П 9/9 (337.000.37)
Код товара
Ціну уточнюйте
Різаки

Різаки - як вибрати кращі?

Газовий різак - це агрегат, який прекрасно справляється з різкою металевих предметів і виробів. Це відбувається за допомогою їх нагрівання. Існують і інші назви цього пристрою, наприклад, автоген.

Скільки коштує купити газовий різак? Які є його види? Відповісти на ці питання нескладно. Сучасні інструменти часто замовляють через Інтернет. Наприклад, придбати пальник можна в Україні на сайті нашої компанії. Ми здійснюємо швидкий продаж і доставку по Києву, а також іншими містами. Щоб розібратися, який же варіант вам потрібен, зупинимося на особливостях різаків більш детально.

Класифікація газових різаків

Так як види робіт з металом є різні, то і використовувати для них однакові інструменти було б нерозумно. Тому були створені різні види газових різаків (автогеном). Вони мають свою класифікацію.

Щодо типу різання є поверхневі і розділові. За типом роботи та його особливостям виділяють ручні варіанти і механізовані. Різняться різаки і щодо використовуваного пального матеріалу. Вони бувають пропановими, кисневими, ацетиленовими, метановими і т.д. За конструкцією газові пальники можуть мати інжектор або ж обходитися без нього. За типом мундштука виділяють моделі многосоплові і щілинного типу. Різняться різаки і по тиску. Воно буває низьким і високим. Розглянемо види детальніше.

За типом використаного матеріалу:

  1. Кисневі. В даному випадку струмінь, який буде виділяти тепло, формується за допомогою подаючого кисню.
  2. Гасові. Такі моделі різаків знаходять своє застосування при розрізанні невеликих деталей. Їх товщина не повинна перевищувати двадцяти сантиметрів. У них подається гас, який горить і допомагає здійснювати всі роботи.
  3. Пропанові. Прекрасно підходять для розрізання кольорових металів і чорних (чавуну, наприклад). Фахівці вважають такий варіант автогену найбільш надійним, якісним і зручним в роботі. Він допомагає швидко різати метал з досить високою швидкістю.
  4. Ацетиленові. Щоб здійснити обробку деталей або металів з великою товщиною застосовуються ацетиленові різаки. Вони працюють на основі полярного газокисневого різання. Гази подаються належним чином за допомогою спеціальних вентилів, які допомагають регулювати потужність і натиск.

Існують також універсальні моделі. Вони прекрасно справляються з різними видами робіт і теж дуже цінуються сучасними професійними і домашніми майстрами. Вони не дуже важкі і мають високу продуктивність. Ріжуть метал товщиною від трьох і до 300 міліметрів.

За конструкцією:

  1. Інжекторні. Дані різаки можуть використовувати суміші і речовини різного тиску (високого, середнього та низького). Речовини проходять через так званий інжектор, де змішуються і надходять далі в трубку і головку, через які потрапляють в мундштук.
  2. Безінжекторні. Ці моделі різаків використовуються разом з ацетиленом, пропаном і природним газом. Так як змішування відбувається в голівці, то такий пристрій більш безпечно для роботи. Однак і коштує дорожче. Тут обов'язковим є наявність у газу високого тиску, щоб він міг подаватися вгору.

Гасові моделі дещо відрізняються від вищеназваних газових різаків. В даному випадку, щоб вийшов вогонь, потрібно зробити рідкий гас - газом. Це відбувається в спеціальному встановленому випарнику. Зазвичай ємність одного такого різака має обсяг до 8 літрів. Дані зварювальні апарати або газові пальники підійдуть для польових робіт.

Щодо довжини самого приладу виділяють кілька моделей. Найменші мають всього 260 міліметрів. Найдовші сягає 1,100 міліметрів.

З чого складається різак?

Процес роботи різків досить простий. Обробка металу відбувається наступним чином. Потік газу підпалюється. Вогняний струмінь направляється на потрібне місце і спалює його. За допомогою потужного потоку зайві частини після окислення видаляються. Щоб робота відбувалася швидко і акуратно, використовується в різаку кисень і певний газ.

Конструкція газового приладу, купити який сьогодні не складе труднощів, досить проста. Вона містить ствол і наконечник. Стовбур за допомогою накидної гайки прикріплюється до основного корпусу і має виходи для підключення до газових рукавів, дюзам, вентилів (контролюють подачу газу), змішувачів, інжекторів. Звичайно, в залежності від типу, пристрій буде дещо відрізнятися.

Процес роботи різаків досить простий. Всередину подається кисень через шланг або редуктор. Якщо мова йде про кисневий пальник, то одна частина даної речовини відправляється в трубку, щоб сформувати ріжучий потік.

Друга ж частина кисню в різаку відправляється в інжектор. Там вона на великій швидкості подається в змішувач, де з'єднується кисень і газ (якщо мова йде про газовий різак). Потім формується полум'я. Саме воно розігріває метал і плавить його.

Особливості використання газового різака

Щоб тривалий час користуватися пристроєм, і воно не виходило з ладу, важливо знати кілька важливих моментів.

  1. Найчастіше в непридатність приходять мундштуки і сопло. Щоб зробити їх термін служби трохи довший, важливо своєчасно проводити чистку м'якими прутиками. Знову ж таки, важливо співвідносити товщину заготовки і розмір тиску речовини.
  2. Щоб правильно використовувати маховики, дивіться на маркування. Позначки повідомляють про тип газу, до якого маховики відносяться.
  3. На вентилях є стрілки, які допомагають правильно їх повертати при відкритті і закритті.
  4. При закінченні робіт потрібно виконати наступну послідовність дій: для початку перекривається вентиль газу. Потім кисневий. Найкраще здійснювати роботи на відкритому повітрі. Так вимагає техніка безпеки. Якщо потрібно робити маніпуляції з металом в приміщенні, то важливо, щоб воно мало гарне провітрювання. Балони повинні розташовуватися на відстані не менше п'яти метрів від пальника під час роботи.
  5. Працювати потрібно з різаком обов'язково в масці. Одяг краще надягати щільну, що має вогнетривкі параметри. Під час перерви рекомендують закрити газ і вимкнути інструмент.
  6. Шланги розміщують так, щоб вони не заважали майстру проводити роботи. Але при цьому і не потрапляли в зону дії полум'я.
  7. Купувати газові різаки потрібно тільки у перевірених компаній. Так як мова йде про роботу з газом, тому обладнання повинне бути максимально справним, щоб не завдати шкоди вам.

Отже, газовий або гасовий різак - це важливий пристрій, який допомагає при роботі з металами різної товщини і міцності. Ділять ці інструменти за особливостями конструкції, газам (речовин), які в них застосовуються, ступеня автономності і т.д.

Купити різак можна на нашому сайті. Ми вже багато років на цьому ринку і гарантуємо високу якість, довговічність продукції. Наші товари мають невисоку ціну. При цьому якість досить хороша. Вони отримали масу позитивних відгуків.

Щоб придбати різак на сайті, досить зробити замовлення. Ми доставимо його вам дуже швидко. Гарантуємо довговічність і працездатність.

Читать далее