ПН-СБ | 09:00-18:00 |
ВС | выходной |
Жодна із систем трубопроводів та обладнання, що використовується для організації водопостачання в будинку, не захищені від гідравлічних ударів. Проблема відома як у великих, так і в малих містах. Для гасіння високого тиску води в системі водозабезпечення використовується спеціальне устаткування – гідроакумулятор. Пристрій виконує функцію водонапірної вежі, яка дозволяє насосу працювати в щадному режимі. В ємності зберігається певний запас води під високим тиском. Таким чином, гідроакумулятор не лише нівелює силу гідроудару, а й забезпечує безперебійне водопостачання завдяки запасу води.
На ринку України представлені два види гідроакумуляторів: мембранні і накопичувальні. Принцип роботи обладнання залежить від його типу. У мембранних гідроакумуляторах внутрішній простір розподіляється на 2 частини (в одній рідина, в іншій – стиснене повітря) спеціальною перетинкою, яка регулює викид води в систему. Накопичувальні установки обладнані каучуковим балоном, в якому й зберігається певний об’єм води, а потім під тиском виштовхується в систему водопостачання. Основна відмінність роботи устаткування полягає в тому, що в гідроакумуляторах балонного типу вода безпосередньо стикається лише з каучуковою «грушею». У мембранних вона контактує ще й з металевими стінками бака, що може призвести до їхньої корозії. Із заміною балона можна цілком впоратися своїми силами, а мембранні гідроакумулятори необхідно чистити, і ця процедура вимагає спеціальних навичок. У побуті здебільшого використовується простіше за конструкцією устаткування.
За типом установки також розрізняють два види гідроакумуляторів: горизонтальний і вертикальний. Устаткування може відрізнятися також матеріалами, які використовуються для виготовлення корпусу. Так, в інтернет-магазині «Трудовик» можна купити гідроакумулятор із нержавійки або вуглецевої сталі. Пристрій із нержавіючої сталі стійкий до корозії та впливу перемінних температур, а з вуглецевої з порошковим покриттям має нижчу ціну, при цьому також відрізняється надійністю і довговічністю. Звертайтеся до наших консультантів, ми допоможемо вам обрати гідроакумулятор із оптимальними характеристиками, а також організуємо доставку устаткування у Львів та інші міста України.
За необхідності організації водопостачання з невеликим обсягом води доцільно придбати гідроакумулятор невеликих розмірів. Для сім’ї із 3-4 чоловік достатньо буде моделі на 24 л. Якщо ж у будинку проживає більше людей і до того ж ви полюбляєте приймати ванну, обирайте 50-літровий гідроакумулятор. Щоб зробити дійсно точні розрахунки, звертайтеся до спеціалістів, також можна скористатися зразковим розрахунком:
Спеціалісти радять встановлювати гідроакумулятор максимально близько від насосу. Для забезпечення нормального тиску в системі достатньо придбати пристрій на 24 л. Гідроакумулятори на 100 л використовуються переважно для організації резервного запасу води, якщо у місцевості спостерігаються перебої із подачею електроенергії.
У першу чергу гідроакумулятор необхідний для організації безперебійного водопостачання в будинку. Хоча використання пристрою дозволить отримати й інші переваги:
Завдяки гідроакумулятору споживачі отримали унікальну можливість для організації безперебійного водопостачання районів із проблематичною подачею води.