Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 16
Ціна
Від до
Фильтры
Сортировка
Новинка
 Мультиметр DT 830B
Код товара 135788
266 грн.
Новинка
Мультиметр DT-266
Код товара 138734
369 грн.
Новинка
Мультиметр Sturm MM12011
Код товара 35141
540 грн.
Новинка
Мультиметр Sturm MM12021
Код товара 35142
450 грн.
Новинка
Мультиметр Sturm MM12031
Код товара 35143
816 грн.
Новинка
Мультиметр Sturm MM1204
Код товара 35144
2 отзывов
295 грн.
Новинка
Мультиметр Digital Tech DT-266FT
Код товара 138735
Ціну уточнюйте
Новинка
Мультиметр DT 266F
Код товара 138736
Ціну уточнюйте
Новинка
Мультиметр DT 700D
Код товара 135787
Ціну уточнюйте
Новинка
Мультиметр цифровий UK-830LN
Код товара 56099
Ціну уточнюйте
Новинка
Мультиметр UNI-T UT136В
Код товара 135786
Ціну уточнюйте
Новинка
Мультиметр цифровий Top Tools 94W110
Код товара 53128
Ціну уточнюйте
Загрузить еще
1 2

Мультиметр: зручний, компактний і надійний

Першим пристроєм з рухомою стрілкою, за допомогою якого вимірювали напругу, був гальванометр, винайдений ще в далекому 1820 році. Це був важкий і громіздкий прилад, який потребує делікатного поводження. Сучасні вимірювальні пристрої характеризуються компактністю і універсальністю в застосуванні. Завдяки мультиметру можна точно виміряти різні величини. Цей пристрій просто необхідно в ремонтних майстернях, на різних підприємствах. Він є бажаним приладом для всіх радіоаматорів. Такий пристрій може застосовуватися і на виробництві, і в домашніх умовах. Навіть в наш час досить непросто знайти якісний цифровий мультиметр за помірною ціною. Не радимо шукати таке пристосування в приватних оголошеннях, наприклад, «недорого продам універсальний мультітестер». Так ви ризикуєте придбати підробку. За допомогою Інтернету можна дуже легко і швидко купити мультиметр в Україні.

В інтернет-магазині «Трудовик» представлений величезний асортимент професійної техніки і обладнання для бізнесу і будинку. Тут ви знайдете вироби всесвітньо відомих брендів (Digital, Top Tools, Topex та ін.). Відвідайте наш онлайн-магазин, де можна за лічені хвилини замовити мультиметри за доступною ціною. На сайті в зручному каталозі ви зможете легко підібрати необхідне професійне або побутове електронне обладнання, ознайомившись з описом його функціональних особливостей.

Мультиметр: принцип дії і переваги

Цифровий мультиметр являє собою високоточний тестер, який легко справляється з поставленими перед ним завданнями. За допомогою такого приладу можна виміряти постійну і змінну напруга, коефіцієнт змінного струму, опір ланцюга, перевірити заряд батареї та ін. Інші переваги даного пристрою:

 • мультиметр відповідає всім стандартам виробництва Європи та України;
 • прилад має функцію для збереження даних вимірювань;
 • корпус виконаний з високоякісних матеріалів, оснащений спеціальним бампером, який при падінні пом'якшує силу удару;
 • прилад оснащений захисною системою від перевантажень;
 • пристрій зручний у використанні. З ним можуть працювати навіть новачки;
 • прилад оснащений сигнальною системою, яка ідентифікує стан заряду батареї і перевищення значення вимірювання;
 • цифровий прилад легко вимірює навіть дуже слабкі сигнали, оскільки він оснащений спеціальним електронним підсилювачем. При цьому вплив на об'єкт, до якого приєднаний мультиметр, мінімальний, а точність вимірювання дуже висока.

Ще однією з приємних особливостей такого обладнання є те, що його можна придбати за прийнятною вартістю.

Основні різновиди мультиметров і особливості їх роботи

Існує кілька видів мультиметров. Сьогодні більш поширеними є цифрові пристрої. Але в продажу також можна зустріти аналогові мультиметри. Результати вимірювань можна побачити, спостерігаючи за рухом спеціальній стрілки по шкалі. Такі пристрої хоч і є дуже доступними за ціною, але вони часто можуть допускати невеликі похибки у вимірюваннях.

Щоб отримати більш точний результат, рекомендуємо скористатися цифровим мультиметром. Наведемо основні відмінності між аналоговими і цифровими пристроями:

 • Стрілочні тестери оснащені декількома шкалами. Працюючи з таким приладом, необхідно дуже точно розраховувати свідчення. Тут має велике значення напрям погляду, положення корпусу пристрою відносно поверхні землі тощо. На рамку також впливає зовнішнє магнітне поле. Цифрові прилади не мають таких недоліків.
 • Багато моделей цифрових пристроїв можуть самостійно визначати діапазон вимірювань, що не можна сказати про стрілочні приладах.
 • Цифрові вироби відрізняються від аналогових тим, що результати вимірювань відображаються на екрані. Вони дуже прості у використанні. Адже вам не доведеться розбиратися в особливостях всіх позначень на шкалі, як у випадку з аналоговим пристроєм.
 • Для функціонування цифрового приладу настройка нуля не потрібна. Стрілочним пристроям це необхідно.
 • Цифрові мультиметри показують точні результати, незалежно від рівня заряду батареї. При критичних показниках заряду акумулятора на дисплеї з'являється індикатор батареї. Тоді необхідно замінити акумулятор і продовжити роботу. Що стосується стрілочних пристроїв, то тут все набагато складніше. Зниження заряду батареї впливає на налаштування нуля.
 • Цифровий прилад стійкий до коливань та ударів, що не можна сказати про стрілочний мультиметр.

Але стрілочні пристрої також мають безліч позитивних особливостей:

 1. Економне енергоспоживання. У режимі вимірювання напруги і струму стрілочні прилади не споживають енергію від вбудованого акумулятора.
 2. Помітна динаміка стрілки. В процесі заряду індексатора можна легко відстежити динаміку струму.
 3. За допомогою стрілочного пристрою легко виміряти рівень напруженості високочастотного поля.

Мультиметр оснащений червоним і чорним висновком. Прилад може мати від двох до чотирьох гнізд. Червоний висновок називається потенційним. Він використовується для вимірювань. Чорний - це загальний висновок (маса). На його кінці розміщений «крокодил», за допомогою якого пристрій можна під'єднати до електронної схеми. Гніздо для чорного виведення позначається мінусом «-» або «com». Потенційний вивід необхідно вставити в гніздо, яке позначено символами опору. Якщо є більше двох гнізд, значить, інші призначені для вимірювань струму.

Як описано вище, за допомогою цифрового мультиметра можна виміряти різні величини. Навіть найпростіші тестери здатні визначити:

 • Струм (500 мА, 50 мА, 0.5 мА).
 • Постійна і змінна напруга (1000 В, 250 В, 50 В, 10 В).
 • Опір (X 10, X 100, X 1K или 2 мОм, 200 кОм, 20 кОм,  2 кОм,  200 Ом).

Хороші, фірмові цифрові мультиметри можуть оснащуватися додатковими функціями, наприклад:

 1. Перевірка переходів транзисторів.
 2. Вимірювання ємності конденсаторів.
 3. Звукова "прозвонка" діодів.
 4. Частотометр.
 5. Датчик температури.

Щоб мультиметр довгий час залишався справним варто дотримуватися правил експлуатації, зазначені виробником. Якщо при вимірах струму або напруги їх значення невідомо, то краще встановити перемикач на максимальну межу вимірювань. У разі, коли показання дуже низька, необхідно відрегулювати зону вимірювань, перемикаючи прилад на межу нижче.

Корисні поради по експлуатації мультиметра

Для того щоб почати вимірювання за допомогою мультиметра, вам не знадобляться спеціальні знання. Справитися з цим процесом зможе навіть школяр. Мультиметр допоможе вам виконати такі види робіт:

 1. Перевірка струму, опору та напруги. Для вимірювання змінної напруги варто поставити acv, а постійного - dcv. Далі потрібно підключити щупи і оцінити результат. Якщо напруга відсутня, то на екрані ви нічого не побачите. Для вимірювання струму необхідно урізати щупи мультиметра в електричний ланцюг. Виміряти опір також дуже легко. Потрібно доторкнутися щупами до кінців вимірюваного об'єкта. У режимі омметра таким же способом можна «продзвонити» доріжки й провода на обрив.
 2. Тестування діодів. У разі якщо в пристрої є така функція, необхідно під'єднати щупи до об'єкта (в одну сторону звониться діод, в іншу - немає). Якщо така опція відсутня, то потрібно в режимі вимірювання опору перемикач встановити на 1 кОм і, таким чином, перевірити діод. Червоний висновок пристрою з'єднуємо з анодом діода, чорний - з катодом. Так ви дізнаєтеся його прямий опір. Якщо опір дорівнює нулю, то діод пробитий, а якщо опір нескінченно великий - діод обірваний.
 3. Тестування резисторів. Для того щоб результат вимірювання був максимально точним, ніякі інші компоненти ланцюга не вплинули на нього, необхідно випаять один кінець резистора з електричного кола. Далі потрібно під'єднати щупи мультиметра до кінців резистора і порівняти свідчення вимірювального пристрою зі значенням, зазначеним на самому резисторі. При цьому необхідно враховувати допустиме відхилення від норми (± 15%). Під час тестування змінних резисторів варто в першу чергу перевірити опір між крайніми виводами. Цей показник повинен відповідати номінальному значенню резистора. Далі варто під'єднати щуп вимірювального пристрою до середнього виводу резистора і по черзі до кожного з крайніх.
 4. Тестування транзисторів. Стандартний транзистор складається з двох діодів, які включені назустріч один до одного. Якщо ви вмієте тестувати діоди, то зможете легко перевірити такий пристрій. Для визначення прямого опору транзистора типу p-n-p (умовні діоди з'єднані катодом) потрібно під'єднати мінус мультиметра до бази, а плюс спочатку до колектора, потім до емітера. Для вимірювання зворотного опору варто поміняти полярність. Що стосується транзисторів типу n-p-n, то тут потрібно робити все навпаки.

При роботі з мультиметром не варто забувати про техніку безпеки. Адже сильна напруга і великі струми можуть доставити багато неприємностей.

Фірмовий мультиметр з доставкою по всій Україні

Якщо ви ще не визначилися з вибором, співробітники нашого онлайн-магазина допоможуть вам розібратися в особливостях кожної моделі мультиметра. За допомогою фірм з вантажоперевезень ми організовуємо доставку по всіх містах України (Львів, Одеса, Суми, Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ (Дніпро) та ін.). Якщо ви живете в Києві, для отримання замовлення вам буде зручніше під'їхати до пункту продажу та видачі товару. Оригінальний надійний мультиметр є одним з кращих винаходів мікроелектроніки.

Читать далее