Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 97
Ціна
Від до
Фильтры
Сортировка
Новинка
Щітка для УШМ Bosch 75 мм (1608622029)
Код товара 142017
286 грн.
Новинка
Щітка для УШМ Heavy Duty Matrix 125 мм (74674)
Код товара 41687
343 грн.
Новинка
Щітка для УШМ Matrix 100 мм (74628)
Код товара 39444
6 отзывов
166 грн.
Новинка
Щітка для УШМ Matrix 100 мм (746779)
Код товара 85988
235 грн.
Новинка
Щітка для УШМ Matrix 125 мм (74627)
Код товара 41672
261 грн.
Новинка
Щітка для УШМ Matrix 150 мм (74607)
Код товара 39435
255 грн.
Новинка
Щітка для УШМ Matrix 150 мм (74629)
Код товара 41673
274 грн.
Новинка
Щітка для УШМ NovoTools 100 мм (NTBWB10014BC)
Код товара 136200
125 грн.
Новинка
Щетка для УШМ NovoTools 115 мм (NTBWB11514BC)
Код товара 136201
124 грн.
Новинка
Щітка для УШМ NovoTools 115 мм (NTBWBB11514ST)
Код товара 136202
146 грн.
Новинка
Щітка для УШМ NovoTools 125 мм (NTBWBB12514ST)
Код товара 136203
159 грн.
Новинка
Щітка для УШМ NovoTools 65 мм (NTWB6514BC)
Код товара 136206
94 грн.
Загрузить еще
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Щітка на болгарку: види, особливості експлуатації і вибору

У наш час без болгарки (ще такий інструмент називають УШМ) просто неможливо уявити будь-якого майстра. Змінюючи насадки на даному устаткуванні можна різати метал і труби, шліфувати й готувати поверхні для фарбування. Щітка на болгарку просто незамінна для власників автомобілів. Саме з її допомогою відбувається очищення старої поверхні від залишків фарби та ґрунтовки.

На сьогодні є багато видів дискових щіток на УШМ. Фактично кожний виробник болгарок удосконалив сучасний ринок чимось новим у цьому напрямі. Аби не розгубитися серед такого значного асортименту слід розумітися в деяких ключових особливостях щіток на болгарку. Ми розкажемо вам, які їхні види бувають, на що першочергово слід звертати увагу перед потенційною купівлею і як вибрати найкращий варіант таких насадок для УШМ.

Найпопулярніші різновиди зачисних щіток на болгарку

У наш час є кілька найрозповсюдженіших видів даного устаткування. Серед них треба виділити такі:

 • металеві;
 • чашоподібні;
 • дискові.

Два перші види зачисних щіток на болгарку з’явилися порівняно недавно. До того усю необхідну роботу виконували спеціальним наждачним папером або кам’яними дисками. Це було дуже незручно, адже наждак швидко стирався, а диски не могли допомогти отримати бажаний результат повною мірою. А ось використання спеціальної щітки для УШМ дало зовсім інший результат і значно полегшило життя сучасним майстрам.

Найчастіше всі відомі щітки на болгарку виготовляють із таких матеріалів, як:

 • сталь;
 • латунь;
 • мідь;
 • сталь із латунним покриттям.

Також є ще один вид щіток, що використовується винятково для обробки металу та зачистки дерева. Вони виготовляються з нейлону, натуральних тканин, полімерів і навіть висушених водоростей. Такі щітки для болгарок відрізняються рівнем жорсткості й ціною.

Щітка металева для УШМ: варіанти матеріалу

Здебільшого дана насадка для болгарки виготовляється з дроту різного типу жорсткості і форми. Такі зачисні щітки бувають з:

 • гофрованого дроту;
 • витого;
 • прямого.

Гофровані щітки на болгарку досить м’яко діють на метал. Водночас у рази зменшується вібрація УШМ. Досягається все це завдяки особливій будові і формі дроту.

Виті «ворсинки» щіток на болгарку закручуються між собою. Завдяки цьому вони менше випадають, відрізняються більшою жорсткістю й надійністю. Вони відламуються лише після того, як повністю вийшли з ладу в процесі експлуатації. Даний вид оптимально підходить для обробки металу.

Зачисні щітки на болгарку з рівного дроту — це насадки універсального типу. Їх можна застосовувати майже зі всіма УШМ, отримуючи відмінні результати діяльності.

Від товщини дроту залежить сегмент застосування щітки. Якщо він більш м’який, то його краще застосовувати вже на фінішному етапі обробки. На початкових роботах краще використовувати щітки для болгарки з дроту більшої товщини і значної жорсткості.

Вибираємо кращий варіант щітки на болгарку

Щоби підібрати оптимальну насадку для вашої болгарки, котра не лише допоможе вам швидко виконати задуманий обсяг роботи, але й допоможе здійснити її максимально якісно, слід звернути увагу на такі характеристики:

 • діаметр отвору;
 • діаметр самої щітки на болгарку;
 • щетину;
 • бажані оберти;
 • бренд виробника.

Чим менший діаметр отвору й розмір щітки на болгарку, тим простіше й легше її використовувати. Від такого устаткування не втомлюються руки. Водночас слід зазначити, що в процесі роботи утворюється мінімальний рівень вібрації. Чим більший діаметр чашечки, тим швидше виконується робота і зменшується число переходів у процесі її виконання.

На сучасному ринку представлені щітки для болгарки з діаметром отвору від 6 до 32 мм. Вони мають розмір від 50 до 200 мм. Вибираючи даний аксесуар за цими показниками слід відштовхуватися від матеріалу, який ви плануєте обробляти.

Під час вибору щітки на болгарку обов’язково потрібно придивитися до її щетини. Відносно її якостей ми вже говорили раніше. Також варто враховувати їхнє розташування. Усі щетинки мають бути однакового розміру й товщини, виглядати досить акуратно. Якщо цього не буде, будьте готові, що під час роботи болгарки виникатиме значна вібрація, що періодично битиме в руки оператора.

Кожна щітка на болгарку має бажані оберти, на яких її бажано застосовувати. Якщо ви проігноруєте даний нюанс, то наслідки будуть непоправні. Наприклад, установивши таку насадку з низьким рівнем обертів на болгарку з великою швидкістю обертання, будьте готові до того, що щітка досить швидко вийде з ладу. Водночас рівень отриманої роботи буде незадовільний.

Те ж саме стосується високочастотних щіток на болгарку. У комплекті з УШМ із низькими обертами таке приладдя не зможе коректно працювати. Тому, слід обов’язково звертати увагу на цей нюанс.

Найпопулярнішими брендами, які пропонують щітки на болгарку за ціною досить лояльною для більшості покупців, водночас їхня якість дійсно вражає, слід виділити Matrix, INTERTOOL, Spitce, X-TREME, TECHNICS, Werk. Надійність продукції даних виробників визнана величезною кількістю покупців.

Де купити щітки на болгарку швидко і зручно

На сьогодні дедалі більшою популярністю користується шопінг на віртуальних торгових платформах. Наш інтернет-магазин trudovik.com.ua створений спеціально для вашого комфорту. У нас представлений широкий вибір найрізноманітніших щіток на болгарку, серед яких ви зможете підібрати оптимальний варіант для себе. Ціна і швидкість доставки вас приємно здивують!

Читать далее