Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 49
Ціна
Від до
Діаметр кола
Зернистість
Фильтры
Сортировка
Новинка
Круг пелюстковий 125x22 мм WERK Р80, T27 (WE107074)
Код товара 145764
42 грн.
Загрузить еще
1 2 3 4 5

Пелюсткове коло: секрети вибору найкращого варіанта

За допомогою болгарки можна виконувати одночасно кілька типів робіт. Для цього потрібно застосовувати певний вид додаткового устаткування. Пелюсткове коло оптимально підходить для обробки різноманітних металевих та дерев’яних виробів, зачистки швів. З його допомогою легко знімають іржу, зачищають зварні шви.

У нашій статі ми розкажемо вам, які особливості пелюсткових дисків для шліфувальної машини, як їх правильно підібрати, на що слід звернути увагу першочергово. Також ми підкажемо вам, де ви зможете придбати таке устаткування за максимально вигідними цінами.

Особливості конструкції пелюсткового кола для болгарки

Такий круг має досить своєрідну форму. Пелюсткове коло складається з пластин, що кріпляться в круговому напрямку внапусток. Чимось така конструкція нагадує пелюстки квітки. З її допомогою можна обробляти деталь під певним кутом або в прямій площині.

Є кілька видів пелюсткового кола на болгарку:

 • торцеве;
 • пакетне;
 • оправочне.

Про всі ці види ми розкажемо більш детально пізніше. Також потрібно зазначити, що є ще два підвиди пелюсткових кіл: прямий та конусний. Перший вид застосовується для шліфування великих площ матеріалу, а за допомогою другого обробляють стики та шви. Загалом, пакетні шліфувальні пелюсткові кола також підходять для обробки матеріалу значного розміру. А ось оправочні зачисні диски просто незамінні в процесі роботи з порожнинами. Завдяки таким колам обробка відбувається максимально точно і якісно.

Переваги застосування пелюсткового диска під час обробки матеріалу

Візуально пелюсткове коло нагадує собою шліфувальне. Відмінність полягає саме в його конструктивних особливостях. Також у боковій частині конструкції пелюсткового кола містяться смужки наждачного паперу, за допомогою якого обробка матеріалу проходить ще швидше і краще.

Використання пелюсткового кола під час роботи з болгаркою має кілька суттєвих переваг, серед яких слід зазначити:

 • довговічність і надійність (інструмент успішно функціонує до тієї пори, доки повністю не зітреться наждачний папір);
 • максимальна якісна обробка верхньої поверхні матеріалу, на який взаємодіє пелюсткове коло;
 • можливість роботи з площинами складної будови завдяки м’якості й піддатливості пелюсток;
 • широкий спектр обробки різноманітних матеріалів за допомогою пелюсткового кола, таких як пластмаса, метал, дерево.

До того ж, болгарка, оснащена таким кругом, набагато швидше виконує свої цільові функції, витрачаючи на це в рази менше часу. Якість шліфування за такої умови лишається досить високою.

Торцеві й зачисні шліфувальні круги: головні відмінності

Про ці два підвиди пелюсткових кіл слід розказати більш докладно. Торцеві диски мають радіальне розміщення пластинок, що візуально нагадують віяло. Саме на них міститься шліфувальна шкірка, що забезпечує якість і швидкість обробки. Найчастіше таке устаткування застосовуються для обробки металу.

Торцеве пелюсткове коло має низку суттєвих переваг, серед яких:

 • безпечність під час роботи;
 • висока швидкість обробки;
 • отримання рівномірного малюнка в процесі роботи пелюсткового диска;
 • рівномірну швидкість роботи;
 • мінімальний рівень шуму та вібрації.

Найчастіше торцеве пелюсткове коло застосовується для грубих робіт обдирного типу і для фінішного полірування. У більшості випадків таке устаткування представлене у двох формах: пласкій та випуклій. Кола першої категорії підходять для самого процесу шліфування й кінцевої обробки поверхонь. А ось пелюсткові кола опуклої форми ідеально знімають велику кількість матеріалу. Наприклад, під час зачистки швів.

Зачисне пелюсткове коло застосовується для абразивної обробки поверхонь. Окрім цільового застосування (шліфування, зачистка, обдирання) такі прилади використовують для усунення різноманітних дефектів поверхні. Таке пелюсткове коло має кілька суттєвих переваг, серед яких:

 • ефективність роботи;
 • мінімальний рівень нагріву в процесі експлуатації;
 • економічність.

Є чимало видів зачисних пелюсткових кіл. Однак найбільшою популярністю користується саме абразивний тип пелюсткової або суцільної конструкції. До того ж, ціна шліфувального пелюсткового кола такого підвиду досить доступна для більшості покупців.

У процесі роботи з даними аксесуарами слід дотримуватися певних правил. Першочергово необхідно слідкувати за тиском болгарки. Дані види пелюсткових кіл підходять лише для устаткування з чималою потужністю. Періодично таке коло потребує очищення від бруду. Це значно покращить його роботу й позитивно вплине на її швидкість.

Секрет вибору найкращого пелюсткового кола

Аби дане устаткування працювало максимально якісно й не потребувало заміни, слід досить обачно підійти до процесу його вибору. Обов’язково варто звернути увагу на такі характеристики пелюсткового кола, як:

 • діаметр посадкового отвору;
 • діаметр самого пристрою;
 • рівень зернистості;
 • бренд виробника.

Найчастіше трапляються моделі таких аксесуарів із діаметром отвору 22 та 22,5 міліметра. Сам розмір пелюсткового кола становить від 125 до 180 мм. Його треба вибирати, відштовхуючись від матеріалу, який ви плануєте обробляти, і розмірів болгарки. Чим більше зернисте коло, тим якісніше воно обробляє матеріал. Даний показник може сягати від 25 до 120 одиниць.

Найпопулярнішими брендами такого устаткування є Matrix, Klingspor, Karpaty, Spitce, NovoAbrasive. Купити торцеве пелюсткове коло або інший його підвид від даних торгових марок максимально вигідно ви зможете в інтернет-магазині trudovik.com.ua.

Читать далее