ПН-СБ | 09:00-18:00 |
ВС | выходной |
Навіть найдобротніший автомобіль може з часом вийти з ладу. Дуже прикро, якщо подібна оказія може статися прямо під час руху на дорозі. Тоді на допомогу приходять інструменти, які повинні завжди бути в бардачку кожного автомобіліста. Мова йде про рожкові ключі, викрутки і вороток. Без останнього дуже важко виконувати будь-які ремонтні роботи.
За допомогою воротка здійснюють обертальні рухи торцевих головок. Їх підбирають, відштовхуючись від розміру квадрату, що до них кріпиться. Вибирати воротки слід, орієнтуючись насамперед на те, яку саме роботу ви збираєтеся виконувати.
Найчастіше такі інструменти застосовують для:
Вороток незамінний і для домашнього вжитку, і на СТО. Найчастіше його застосовують для монтажу або демонтажу коліс. Кожний майстер має у своєму арсеналі такий інструмент.
Конструкція воротків достатньо примітивна. Вони складаються зі стрижня і спеціальної посадкової головки, оснащеної квадратом. Найчастіше такий інструмент монолітний. Однак трапляються і його модифікації, що складаються з двох окремих частин.
Головкою називають таку частину воротка, до якої кріпиться її робоча площина (торцева головка). Вона має шарнірний тип з’єднання всього механізму. Стрижень нагадує важіль. Саме до нього і прикладаються зусилля, що потребують відкручування або закручування виробу.
Працює вороток за принципом протидії. На його посадковий квадрат установлюється головка, що має певний перетин. Далі вороток ставиться шліцевим отвором на капелюшок і прокручується.
Найчастіше дані інструменти поділяють за типом їхньої будови. Саме від цього нюансу залежить те, як краще застосовувати кожний вороток. Можна виділити три основні типи:
Кожний із них має свої особливості. Купити вороток вищеописаних типів зовсім нескладно. Головне – чітко розібратися, який із видів вам необхідний.
Т-подібний вороток максимально передає зусилля оператора. Він складається з рухливої голівки, що має посадковий квадрат на кінці, і гладкого стрижня. Голівка фіксується та може кріпитися в будь-якому місці стрижня. За допомогою такого інструменту легко працювати навіть із важкодоступними елементами. Водночас слід зменшувати або збільшувати переміщення важільної головки.
Г-подібний вороток застосовують для робіт у місцях із досить проблемною доступністю. Такі інструменти мають досить довгу рукоятку, яка посилює крутний момент. З допомогою таких інструментів можна легко впливати на кріплення. За умови наявності закислого або проржавілого з’єднання використовують тільки такі типи воротків. Найчастіше їх купують на СТО. Саме з допомогою таких інструментів здійснюють монтаж та демонтаж коліс.
Шарнірний вороток – більш посилений інструмент професійного типу. З його допомогою виконуються важкі роботи. Такий вороток досить важко зламати завдяки його надійності. Здебільшого він обладнаний сталевим стрижнем, що виготовлений із хром-ванадієвого сплаву. За таких умов головка з посадковим квадратом виготовляється з хром-молібденового сплаву.
Крім цих найрозповсюдженіших видів, можна виділити ще багато підтипів і підвидів такого інструменту. Також до них відносять комплектуючі воротка, такі, як:
Бажано, щоби кожна з цих комплектуючих була в наявності, якщо ви займаєтеся професійним ремонтом автомобілів.
Аби придбати вороток, який прослужить вам протягом багатьох років, слід проконсультуватися зі спеціалістами, які можуть дати розгорнуту відповідь на всі ваші питання. Працівники інтернет-магазину “Трудовик” з радістю допоможуть вам у цьому. Ми пропонуємо широкий асортимент воротків від таких впізнаваних виробників, як «Matrix», «NEO», «TOPTUL», «Ombra», «Jonnesway», «KING TONY», «INTERTOOL», «Tolsen». Ви зможе отримати ваше замовлення практично відразу після його оплати будь-якою зручною службою доставки. Завітайте в наш інтернет-магазин і оцініть усі переваги покупок із нами!