Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 14
Ціна
Від до
Діаметр труби
Температура нагрівання
Час розігріву
Фильтры
Сортировка
Новинка
Паяльник для пластикових труб Sturm TW7218
Код товара 13892
2 090 грн.
Новинка
Паяльник для пластикових труб Sturm TW7225P
Код товара 32849
7 отзывов
1 899 грн.
Новинка
Паяльник для пластикових труб BauMaster TW 7220S
Код товара 130957
Ціну уточнюйте
Новинка
Паяльник для пластикових труб BauMaster TW-7220
Код товара 70381
Ціну уточнюйте
Новинка
Паяльник для пластикових труб Forte WP6312
Код товара 57566
Ціну уточнюйте
Новинка
Паяльник для пластикових труб Forte WP6320
Код товара 57567
5 отзывов
Ціну уточнюйте
Новинка
Паяльник для пластикових труб INTERTOOL RT-2101
Код товара 13885
Ціну уточнюйте
Новинка
Паяльник для пластикових труб INTERTOOL RT-2102
Код товара
Ціну уточнюйте
Новинка
Паяльник для пластикових труб Procraft PL1400 1400Вт
Код товара 80084
Ціну уточнюйте
Новинка
Паяльник для пластикових труб Procraft PL1600 1600Вт
Код товара 71467
5 отзывов
Ціну уточнюйте
Новинка
Паяльник для пластикових труб Procraft PL2300 2300Вт
Код товара 71466
Ціну уточнюйте
Загрузить еще
1 2

Паяльник для пластикових труб - спеціальне обладнання для ручного контактного зварювання

Все рідше для облаштування систем водопостачання та опалення використовують металеві труби. Ті, що прийшли їм на зміну пластикові мають достатню кількість переваг перед своїми попередниками. Вони в рази легше, не іржавіють, не вимагають особливого догляду, наприклад фарбування. А головне - для їх монтажу немає гострої необхідності в залученні висококласного зварювальника, адже при бажанні все можна зробити самому. Для цього вам знадобиться купити спеціальні ножиці для акуратного різання, а також паяльник для пластикових труб. Не варто хвилюватися - останній інструмент має досить прийнятну ціну, особливо в порівнянні з вартістю витратних матеріалів. І вже точно паяльник буде коштувати дешевше, ніж послуги майстра, залученого з боку. Але якщо ви відчуваєте сумніви, то краще запросіть професіонала.

Паяльник для пластикових труб: як це працює

Даний електричний інструмент являє собою досить простий пристрій. Паяльник складається з корпусу, терморегулятора, зварювального тену, спеціальних насадок. Основний принцип його роботи:

 • паяльник підключається до електромережі;
 • ТЕН прогріває плиту до певної температури (260 ° С), яка контролюється терморегулятором. Варто пам'ятати, що якщо пластик перегріти, він може просто «потекти», труба деформується або звузиться. Якщо потрібна температура не буде досягнута, постраждає герметичність з'єднання;
 • плита нагріває насадки. У них вставляється пластикова труба і фітінг, які при температурі розм'якшуються до необхідного ступеня в'язкості, ідеальною для герметичної пайки;
 • деталі швидко з'єднуються (без обертальних рухів).

Зауважимо, що вони повинні знаходитися в нерухомому стані до повного охолодження (приблизно 10 хвилин).

В основній масі паяльників для пластикових труб встановлюються бюджетні терморегулятори, які не відрізняються високою стабільністю, тому інструмент в процесі роботи може перегріватися або нагріватися недостатньо. Досвідчені майстри, які вже знають, як поводиться матеріал, не бачать в цьому проблеми, а от новачкам така температурна нестабільність може принести цілий ряд проблем.

Тому варто купити паяльник для пластикових труб від перевіреного виробника, який оснащений стабільно працюючим терморегулятором з можливістю тонкої настройки температури і шкалою градусів.

Дуже важливими для якісної роботи паяльника для труб є насадки - якість і надійність паяного стику залежить саме від них. Хороші насадки можна визначити по товщині шару з антипригарним покриттям. Ціна на китайські та турецькі паяльники з тонким тефлоновим покриттям невисока, але такі насадки можуть дуже швидко вигоряти. Після цього поліпропілен прилипає до насадки, тягнеться, утворює грудки, які можуть або зменшити внутрішній діаметр трубопроводу, або привести до неякісного з'єднання труб.

Види паяльників для поліпропіленових труб

Найбільш поширеними сьогодні є два різновиди паяльників для пластикових труб, які розрізняються за формою жала. Воно може бути виготовлено у вигляді вертикальної плоскої плити або в формі циліндра. Різниця між ними полягає в зручності роботи. Паяльник для поліпропіленових труб, який має циліндричне жало, більш зручний в роботі - завдяки його компактним розмірам, він зможе з'єднати труби навіть в найбільш важкодоступних місцях.

Залежно від виду паяльника для труб, розрізняються і використовуються насадки. Для жала-плити насадки встановлюються за допомогою довгого гвинта - спеціально для цього плита має 2-3 отвори, куди можуть бути встановлені кілька насадок відразу. Для циліндричного паяльника використовуються насадки, які своїм зовнішнім виглядом нагадують хомути. Вони обжимаються навколо жала за допомогою пари гвинтів. Насадки для циліндричного паяльника не ​​обертаються в процесі роботи, на відміну від плоского паяльника, що значно спрощує процес роботи - відсутня необхідність відволікатися на періодичне підтягування гвинтів.

Дуже важливу роль відіграє сам комплект насадок. Разом з паяльником для поліпропіленових труб поставляється комплект з 3-4 насадками різного діаметру, яких цілком вистачає для покриття побутових потреб. Для професійного застосування можуть знадобитися також додаткові насадки, які призначені для прокладки магістральних трубопроводів в технічних приміщеннях.

Критерії вибору паяльника для труб

На основі яких параметрів необхідно вибрати інструмент для зварювання поліетиленових труб?

 • Потужність. Цей показник є найбільш важливим при виборі паяльника для пайки пластикових труб. Залежно від нього визначається максимальний діаметр ПВХ-труб і час, необхідний на прогрів інструменту, тобто загальний час, необхідний на монтаж, що особливо важливо враховувати при професійній діяльності і великих обсягах робіт. Багато хто прагне купити найбільш потужний інструмент, думаючи, що саме він вважається кращим пяльником для пропіленових труб, але це не так. Потужність паяльника підбирається виходячи з діаметра з'єдуваних ППР-труб: необхідно помножити на 10 діаметр труб, що з'єднуються в міліметрах, щоб отримати мінімальне значення потужності апарату у Вт. Для побутових цілей достатньо буде апарату потужністю до 700 Вт, а в професійній діяльності необхідно користуватися потужними пристроями на 1,5-2 кВт.
 • Набір насадок. Найбільш ефективним вважається паяльник, на який можуть бути встановлені одночасно стільки насадок, скільки потрібно. Так можна підвищити функціональність інструменту і розширити діапазон його використання. У більшості випадків, насадки продаються разом з інструментом і підходять для з'єднання стандартних по діаметру поліпропіленових труб. Так, 20-а, 25-а і 40-я насадки відповідають металопластиковим трубам з діаметром 0.5, 0.75 і 1.25 дюйма відповідно. При необхідності виконати монтаж елементів більшого діаметру, до апарату купують насадки з великим діаметром. Але ручні паяльники для труб призначені тільки для з'єднання труби діаметром не більше 63 мм.
 • Бренд і виробник. Перед тим, як вибрати і купити паяльник для поліпропіленових труб, необхідно дізнатися країну-виробника інструменту, тому що від цього залежить його якість і ціна. Найбільш довговічними і якісними є паяльники для труб, зроблені в Німеччині, Чехії і Туреччини. Німецькі паяльники для труб є бездоганними помічниками, які справляються зі своїми завданнями на протязі довгих років. Інструмент з Чехії користується популярністю у професіоналів завдяки відмінній якості і хорошій комплектації. Моделі з Росії та Туреччини мають ціну нижче, але і експлуатаційні характеристики цього інструменту поступаються європейським брендам. Найдешевші паяльники для труб - китайські. Вони ідеально підійдуть для тих, хто планує користуватися інструментом кілька разів на рік.

Поради по пайці поліпропіленових труб

Для того, щоб виконати пайку поліпропіленових труб максимально якісно, ​​необхідно дотримуватися деяких рекомендацій:

 • Вставку і знімання труб на насадки апарату для зварювання необхідно виконувати плавними рухами, без надмірного тиску і різких рухів. Після того, як кілька елементів будуть з'єднані, необхідно зробити невелику паузу для очищення тефлонового покриття від розплавлених частин поліпропілену. Не потрібно робити це за допомогою щітки або скребка з металу - вони можуть подряпати або пошкодити антипригарне поверхню. Найкраще для цих цілей підійдуть палички з дерева.
 • При одночасному використанні декількох насадок на паяльнику для пластикових труб, необхідно мати у своєму розпорядженні більш масивні з них максимально близько до основи нагрівального елементу. Таке розташування допомагає домогтися рівномірного прогріву насадок і прискорює процес роботи.
 • В процесі роботи застосовуйте фітинги та труби одного виробника. Різні бренди можуть мати незначні відмінності в температурі плавки або матеріали, що в підсумку може погіршити якість зібраної водної траси.
 • Забороняється виконувати зварювання поліпропіленових труб при температурі нижче 0˚C - це порушує технологічні норми і може привести до неякісного з'єднання.
 • Встановлювати паяльник для труб необхідно на горизонтальну рівну поверхню, щоб інструмент був доступний. Заздалегідь необхідно визначитися з діаметром матеріалу, з якими доведеться працювати, і підготувати нагрівальні елементи потрібного діаметру. Всі насадки, які стануть в нагоді в роботі, потрібно встановити до розігріву приладу таким чином, щоб з ними було найбільш комфортно працювати. Монтаж насадок виконується за допомогою спеціальних ключів. Розігрів паяльника для труб до встановленої робочої температури виконується за 10-15 хвилин.

Паяльник для пластикових труб: параметри вибору

Перед тим як купити паяльник для пластикових труб, багато хто задається питанням, який же потужності інструменту буде досить для виконання необхідних робіт. Не завжди є необхідність купувати професійне обладнання. Воно знадобиться, якщо тільки у вас виникне потреба працювати з трубами діаметром понад 63 мм. В інших випадках достатньо буде мати ручний паяльник, ціна на якого цілком доступна. Використовуючи його самостійно, ви зможете зробити систему водопостачання або опалення найбільш дешево. Недорого замовити паяльник для пластикових труб підходящої потужності пропонує інтернет-магазин «Трудовик». Ми швидко здійснимо його доставку в будь-який куточок України, включаючи Київ, Полтаву, Харків, Одесу, Рівне, Дніпропетровськ, Суми, Львів.

Читать далее