Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 77
Ціна
Від до
Фильтры
Сортировка
Загрузить еще
1 2 3 4 5 6 7

Пір’яне свердло по дереву: види інструменту і особливості експлуатації

З давніх часів деревина активно використовувалася в будівництві і декоративно-оздоблювальних роботах. Цей матеріал добре зарекомендував себе в багатьох сферах людської діяльності, а з кожним роком люди знаходять нові варіації його застосування. З огляду на особливу специфіку дерев'яних конструкцій, для роботи з ними потрібне спеціальне обладнання, одним з яких є пір’яне (перове) свердло по дереву. Цей різальний інструмент своєю формою нагадує перо, та дозволяє швидко i обережно зробити наскрізний отвір невеликої глибини. Перове свердло по дереву використовують для установки різьбових з'єднань, проте з їх допомогою також можна робити глухі отвори під петлі та різні види кріплень.

Якщо говорити коротко, то пір’яне свердло по дереву – це функціональний інструмент, який став надійним помічником як домашніх майстрів-ентузіастів, так і столярів-фахівців. У багатьох випадках купівля такого аксесуара для дрилі дозволяє вирішити масу проблем, не вдаючись до послуг дорогого обладнання. Саме через відмінну функціональність та невисоку вартість інструмента, пір’яне свердло по дереву стало користуватися величезним попитом. Однак при виборі даного аксесуара потрібно бути уважним, оскільки широка популярність послужила причиною до появи недоброякісної продукції. Щоб купити надійне перове свердло по дереву, необхідно знати, якими параметрами воно володіє, та які нюанси вимагають особливої ​​уваги.

Перове свердло по дереву – особливості конструкції

Коли справа стосується такого інструменту, як перове свердло, то потрібно пам'ятати, що мова не йде про універсальну «панацею» для столяра. Робота по дереву вимагає наявності різних пристосувань та пристроїв, тому пір’яне свердло варто розглядати як один з ключових аксесуарів цього набору, призначених для ефективного свердління наскрізних отворів. Як уже згадувалося вище, цей інструмент також може робити глухі отвори, але в такому випадку важливо враховувати виступаючий наконечник, яким володіє перове свердло. До речі, дана особливість є важливою складовою розглянутого нами пристосування.

Пір’яне свердло по дереву має кілька відмінних елементів, що дозволяють ріжучому інструменту ефективно виконувати свою роботу. Ми говоримо про наступні конструктивні особливості:

  • Робоча область у вигляді плоскої лопатки.
  • Центрований гострий виступ на кінчику свердла.
  • Два ріжучих леза, розташовані з боків від центрального виступу.
  • Хвостова частина у вигляді шестикутника для фіксації інструменту.

Кожна з вищезазначених особливостей такого аксесуара, як пір’яне свердло по дереву, має своє призначення. Ці елементи заточені під конкретні завдання, з якими вони дуже добре справляються.

Якщо говорити в цілому, то пір’яне свердло має досить просту конструкцію, в порівнянні з тими ж спіральними свердлами. Однак це ніяк не позначається на ефективності ріжучого інструменту. Навпаки, саме завдяки продуманій та надійній конструкції, перове свердло по дереву здатне виконувати свою роботу швидко та обережно. До того ж воно має широкий асортимент доступних діаметрів (від 5 до 76 мм), що дає можливість майстру робити різні, за своїм призначенням, отвори. Водночас фахівці радять не перевищувати діаметр робочої поверхні в 60 мм, використовуючи для великих отворів свердло корончатого типу.

Пір’яне свердло по дереву – рекомендації при покупці

Щоб купити якісне перове свердло по дереву, необхідно врахувати кілька важливих моментів. Сьогодні на ринку будівельних інструментів можна зустріти безліч доступної продукції. Однак якщо ми говоримо про пір’яне свердло по дереву, то не варто гнатися за найнижчою ціною, оскільки в таких випадках виробник часто жертвує якістю матеріалів. Оптимальне рішення – вибрати перове свердло середньої вартості. Як правило, саме такий інструмент відрізняється оптимальним співвідношенням параметрів ціна / якість.

Вибираючи пір’яне свердло по дереву, обов'язково звертайте увагу на дрібні деталі. Саме невеликі нюанси щодо формі та кольору виділяють якісний інструмент. Йдеться про такі чинники, як:

  • Пір'яне свердло по дереву має володіти абсолютно правильною формою. Бічне різальне перо має бути розташоване симетрично щодо другого леза.
  • Повна відсутність будь-яких дефектів. Перове свердло по дереву призначено для тонкої та делікатної роботи, і будь-яке пошкодження його цілісності веде до повної втрати функціональності інструмента.
  • Колірна приналежність визначає, чи піддавалося пір’яне свердло по дереву будь-якій обробці. Сіро-сталевий свідчить про повну відсутність вищезгаданого процесу, в той час як яскраво-золотий колір повідомляє про наявність спеціального шару нітриду титану. Така обробка відчутно підвищує термін служби перового свердла по дереву.

Звертаючи увагу на ці нюанси, ви зможете знайти якісне та надійне свердло по дереву. І якщо ви не пошкодуєте грошей на хороший інструмент, то гарантовано отримаєте задоволення від роботи з ним.

Читать далее