Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 35
Ціна
Від до
Посадковий діаметр
Кількість зубів
Фильтры
Сортировка
Новинка
Ніж для LMO 18-33 Battery Karcher (2.444-010.0)
Код товара
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для LMO 18-36 Battery Karcher (2.444-011.0)
Код товара
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для LMO 36-40 Battery Karcher (2.444-012.0)
Код товара
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для LMO 36-46 Battery Karcher (2.444-013.0)
Код товара 151485
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для мотокоси 19 зубів 255x25.4 мм
Код товара 53901
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для мотокоси 2Т
Код товара 64953
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для мотокоси 3T
Код товара 67505
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для мотокоси 3T дракон
Код товара 8242
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для мотокоси 40 зубів 230х25.4 мм
Код товара 49459
Ціну уточнюйте
Новинка
Ніж для мотокоси 40 ТП з напайками
Код товара 54695
Ціну уточнюйте
Загрузить еще
1 2 3

Ножі для мотокіс — запорука чистоти на ділянці

Аби обрати диск для мотокоси правильно, потрібно розібратися, у чому полягають відмінності між різними їхніми модифікаціями. Мова йде про діаметр, розмір та можливості. До того ж, ці критерії однаково важливі як для електричного тримеру, так і для бензокоси. Варто зазначити, що ножі для мотокіс призначені для видалення паростків кущів, молодих дерев та рослин із міцними стеблами, як-от у соняшника чи кукурудзи. З м’якою газонною травою чудово впорається волосінь (ліска, корд).

Існують деякі обмеження щодо їхнього застосування. Бо не всі мотокоси призначені для встановлення ножів чи дисків. Їхній двигун має бути достатньо потужним, аби витримати навантаження: понад 1–1,2 кВт. Крім цього, усередині штанги мотокоси має бути встановлений жорсткий металевий вал. Якщо у вас електричний тример чи бензокоса з фігурною штангою, то всередині міститься трос. І він навантаження від диска не витримає. Якщо ж мотокоса була укомплектована диском із самого початку, хвилюватися не варто.

Конструкція диску для мотокоси: відмінності та призначення

Зрізання рослин відбувається за принципом обертання фрези. Ширина скошування зазвичай стандартна для всіх мотокіс та складає 25 см. А от диск має різну кількість зубців (лопатей). Це — гострі леза, заточені з обох боків. Найбільш популярними є диски для мотокоси з 2, 3 і 4 зубцями:

  1. Фреза з двома лопатями нагадує пластину. Вона легка, тому підходить для електричних тріммерів.
  2. Трішки ефективніший у боротьбі з бур’янами — диск із трьома зубцями.
  3. Чотирьохлопатний, у порівнянні з попередником, має більшу основу та коротші леза. Завдяки такій конструкції трава після скошування менше подрібнюється. Непогано, якщо такий диск має перфоровану основу. Тоді трава січеться ще менше. Завдяки цьому диск для мотокоси з чотирма зубцями застосовують під час заготівлі сіна.

Варто сказати, що чим більше лопатей має фреза, тим вищою є продуктивність скошування. До речі, саме ножі, що мають 8 і більше зубців, називають дисками. Вони можуть мати аж 80 лопатей. Виготовляються вони зі сталі, мають велику основу (часто перфоровану) та маленькі гострі зубці. Метал цей досить гнучкий, аби витримувати короткочасні ударні навантаження. Проте зловживати такими можливостями сталі не рекомендується. Усі диски для мотокіс мають фабричне балансування. Тому навантаження на редуктор та вал інструменту буде мінімальне.

Аби ніж для мотокоси був міцнішим, на його лопаті наноситься побідитові напайки. Але від цього він стає трошки важчим. Тому не кваптеся встановлювати фрезу на мотокосу (бензокосу) з великою кількістю лопатей, якщо плануєте косити травичку у дворі. Краще застосуйте її для городу, де потрібно буде зрізати товсті та жорсткі стебла соняшнику. Вони, до речі, мають бути сухими, так з ними легше буде працювати.

Диском із великою кількістю зубців можна спилювати навіть уже сформовані стовбури, проходячи їх вздовж периметра. Однак за один прохід лезо може різати тільки визначену кількість матеріалу. Тиснути на мотокосу для збільшення швидкості та площі нерозумно — це не дасть бажаного результату. Якщо інструмент працює на максимальних обертах, і вони залишаються сталими, це значить, що процес проходить правильно. Коли обертання спадають, це свідчить, що ви почали занадто тиснути на диск мотокоси. Треба зменшити зусилля або змінити леза. До речі, диски для мотокоси з великою кількістю зубців – вдалий вибір для роботи зі смородиною, малиною чи іншими ягідниками. Вони не виривають кущі, а роблять м’який рівний різ.

Діаметр та товщина диску для бензокоси

Усі диски призначені для роботи зі значною швидкістю обертання. Проте є один момент, який варто враховувати під час покупки: чим нижча ціна ножа для бензокоси, тим меншу кількість обертань він здатний довго витримувати. Що стосується основних параметрів, то діаметр ножа тріммера складає 25,4 мм. Деякі з них доповнюються перехідниками, завдяки цьому вони стають універсальними. Обираючи новий диск для мотокоси, враховуйте відстань до захисного кожуха. Вона має бути трішки більшою, ніж у кожуха. Взагалі діаметр пильного диска мотокоси досить важливий. Чим складніше завдання, тим більшим він має бути. А ось для філігранної роботи, коли треба залишити деякі рослини неушкодженими, варто зупинитися на менших версіях.

Товщина ножа тріммера може складати від 0,8 до 2 мм. Вважається, що товщі фрези довговічні, проте через них утворюється додаткове навантаження на редуктор. А це негативно відбивається на експлуатаційних можливостях самого інструменту. Ножі товщиною 1,6–2 мм встановлюються на максимально потужні тримери, які належать до категорії професійних.

Правильне використання диску для мотокоси

Якщо диск мотокоси затуплюється, не рекомендуємо економити. Під час заточки він може деформуватися, що призведе до порушення його центрування. Через це працювати з тримером важче, користувач швидше втомлюється. Також підвищується ризик травмування. Аби уникнути цих проблем, краще купити новий диск на мотокосу. Аби він слугував якомога довше, виконуйте кілька рекомендацій. Перед початком роботи огляньте ділянку, чи немає на ній каміння або ж залишків пеньків. Випадково наштовхнетесь — перекосите чи зламаєте диск мотокоси, та і двигун отримає додаткове навантаження. Перевірте надійність кріплення фрези — вона має бути зафіксована міцно та рівно. Обов’язково одягайте захисний одяг та взуття. Це вбереже вас від можливого травмування.

Читать далее