Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Ручний вимірювальний інструмент

Ручний вимірювальний інструмент – основні варіанти

Сучасне будівництво, виробництво та багато інших сфер діяльності людини складно уявити без інструментів та пристроїв, що допомагають при роботі. Користуються неабияким попитом саме вимірювальні інструменти.

Умовно їх ділять на універсальні та спеціальні. Універсальні вимірювальні інструменти можуть застосовуватися в тій чи іншій сфері життя людини, домотати домашньому майстру чи професіоналу. Спеціальні призначені тільки для конкретного випадку.

Залежно від розміру та способу використання є ручні та механічні вимірювальні інструменти. Перші легкі та компактні, їх можна застосовувати вдома, брати із собою на роботу, використовувати в приміщенні чи на вулиці.

Види вимірювальних інструментів

Ручні вимірювальні інструменти відрізняються за різними параметрами. Перш ніж купити собі той чи інший варіант, варто детально розібратися в його особливостях.

Стосовно сфери застосування, такі пристрої можуть бути слюсарні, столярні, для будівництва, ремонту тощо. В залежності від матеріалів, з якими вони працюють, вирізняють ручні вимірювальні інструменти для дерева, металу, пластику.

Ось основні вимірювальні інструменти ручного типу, що частіше за все застосовуються в наш час:

  1. Рулетки. Такі вимірювальні інструменти можна знайти в кожному будинку. Вони дуже допомагають не тільки в професійних сферах діяльності людини, а й в побуті. Вирізняють декілька видів рулеток. Є будівельні, геодезичні. Складаються такі інструменти з корпусу (частіше за все пластикового), вимірювального полотна (неширока смуга із металу чи пластику). Зазвичай для побутового використання такого інструмента достатньо двох чи трьох метрів. Для професійного – це може бути п’ять метрів і навіть більше. Від довжини вимірювального полотна буде залежати і розмір корпусу.
  2. Кронциркулі. Вони дають можливість визначати окружність деталей. Відрізняються вимірювальні інструменти за способом використання. Є внутрішні моделі та зовнішні.
  3. Косинці. Це інструменти, які застосовуються для побудови кутів. Він виглядає як прямокутний трикутник з металевою частиною та дерев’яним або пластиковим тримачем. Дані вимірювальні інструменти можуть відрізнятися і залежності від довжини кутника. Це приблизно від 140 міліметрів до 600 міліметрів. Стосовно сфери застосування виділяють вимірювальні варіанти комбіновані, столярні та для покрівельних робіт.
  4. Будівельні рівні. Вони часто застосовуються при будівництві (укладанні плитки, монтажу дверей та вікон, перевірці вертикальності підлоги, стелі, стін, дверей тощо). Такі вимірювальні інструменти мають наступну конструкцію: в корпус вставляється ємність з рідиною та бульбашкою повітря. Створюється геометрична вісь. Відрізняються вимірювальні моделі за кольором, довжиною, матеріалом.
  5. Лазерні рулетки. Ці вимірювальні інструменти дають можливість визначати кути нахилу, площу, довжину, відстань тощо. Вони застосовуються при будівництві, на вулиці, в приміщенні. Основними параметрами в пристроях є діапазон, точність, розмір плями лазера.
  6. Лазерні рівні. Такі вимірювальні інструменти стають невід’ємною частиною будівництва. Вони є вдосконаленою моделлю звичайних будівельних рівнів.
  7. Будівельні лінійки. Не менш важливими серед ручних вимірювальних інструментів є лінійки. Вони відрізняються довжиною (зустрічаються моделі від 150 міліметрів до 1200 міліметрів). За типом є лінійки-рівні, вимірювальні тощо. За конструкцією вимірювальні інструменти бувають звичайні та з ручками, які дають можливість додатково фіксувати інструмент під час роботи.
  8. Штангенциркулі. Це ручні вимірювальні інструменти, що допомагають знімати показники з деталей різної форми та розміру. Вони мають нескладну конструкцію та прості в застосуванні. Зазвичай робляться вимірювальні інструменти із металу. Бувають механічними, електронними. За довжиною вимірювання розрізняють моделі від 150 до 300 мм.

Отже, існує велика кількість вимірювальних інструментів ручного типу. Вони в наш час стали невід’ємними помічниками вдома та на роботі. Застосовуються в різних сферах, починаючи з будівництва і закінчуючи столярною справою.

Читать далее