ПН-СБ | 09:00-18:00 |
ВС | выходной |
Культивація та фрезерування ґрунту — важливий етап обробки земельної ділянки. Під час фрезерування відбувається його рихлення та змішування. Аби культивація та фрезерування були ефективними, потрібно правильно вибрати глибину. Так, оптимальним вважається заглиблення до 25 см. Завдяки проведенню таких заходів покращуються властивості ґрунту, його родючість, відбувається вирівнювання земельної ділянки. Але важливо використовувати правильне обладнання та техніку. Вдало обрана фреза для мотоблока дає можливість обробляти не тільки піщані ґрунти, а й цілину.
Від правильного її вибору залежить чимало показників:
Ви можете купити фрезу для мотоблока, залежно від потужності вашого обладнання та типу оброблюваного ґрунту. Варто врахувати, що заводська комплектація вважається найбільш оптимальною. Тому не варто занадто відхилятися від рекомендованих виробником показників. Особливо, якщо ви впевнені у якості техніки. Потрібно зазначити, що в каталозі інтернет-магазину Trudovik запропоновано купити фрези для мотоблока перевірених виробників. Їхня надійність, міцність та довговічність перевірена не тільки відповідними нормами, а й багатьма користувачами. Тому ціни на фрези до мотоблока можуть бути достатньо високими.
Конструкція фрези до мотоблока являє собою вісь із привареними пластинами, до яких і кріпляться шаблеподібні ножі. Вона може складатися з кількох секцій, поєднаних між собою за допомогою гвинтів. Додаючи чи знімаючи секції, можна регулювати ширину культивації. Тут варто зазначити, що оптимальна ширина фрези до мотоблока залежить від масштабу ділянки та її форми. Найбільше можливе значення — до 1,2–1,3 м. Проте для обробки вузького простору та місць із проблематичним доступом така значна ширина захвату виявиться недоречною. У будь-якому випадку, краще користуватися фрезами до мотоблока із секціями, які можна знімати.
Є кілька версій такого обладнання:
Фреза для мотоблока типу «гусячі лапки» являє собою цільнозварну конструкцію, вісь та приварені до неї ніжки з наконечниками у вигляді кута чи трикутника. Звідси й назва. Серед її переваг варто зазначити можливість обрання кількості секцій, обробки твердих ґрунтів, кращої переробки рослинних залишків. Така фреза для мотоблока дає невелике навантаження на редуктор, нею легко керувати. Вона найкраще підходить для техніки з повітряним охолодженням. Здебільшого завдяки її універсальності, надійності та практичності.
Спіралеподібна фреза для мотоблока називається «цілиною». Вона якнайкраще підходить до необробленої земельної ділянки. У неї також суцільнозварна конструкція, що тільки посилює можливості фрези. Проте робота з нею дещо повільніша, ніж із її попередницею. Це пояснюється твердістю цілини. Під час культивації ґрунт виштовхується від центру до країв. Тому після закінчення основного процесу доведеться додатково вирівнювати ділянку. Однак і переваг у цілинної фрези для мотоблока досить багато. Вона забезпечує більше заглиблення, відмінно розрихлює ґрунт, має надійну конструкцію. Окрім «гусячих лапок» та «цілини» ви можете придбати додаткову фрезу, яка виконує функції традиційного культиватора. Це вигідніше, ніж купувати окрему повноцінну техніку.
Наостанок можна сказати, що для якісної обробки земельної ділянки краще купити мотоблоки з фрезами, які рекомендовані виробником. Якщо ви плануєте підвищити врожайність, знизити навантаження на мотоблок, обирайте модель «гусячі лапки». Якщо ж перед вами стоїть завдання з розробки цілинної ділянки, ваш вибір — фреза для мотоблока під назвою «цілина». Для повноцінної та правильної роботи можна також замовити обладнання з функціями культиватора.