ПН-СБ | 09:00-18:00 |
ВС | выходной |
Реле тиску призначене для управління насосом та підтримання сталих показників у системі на певному рівні. Цей елемент важливий для облаштування насосної станції, тому встановлювати його повинен майстер. Хоча здається, що все просто та й сам пристрій нескладний — є штуцер для з’єднання з трубою та клемна група для підключення електричних кабелів, проте ризикувати із самостійним встановленням контролеру не варто. Те ж стосується й налаштування крайніх показників тиску. Їхня реєстрація здійснюється пружинами за допомогою різьбових регуляторів. Коли пружини стискаються, вони створюють зусилля, яке й формує тиск для спрацювання реле. Тобто у разі стискання пружин його значення підвищується. Втім, більшість реле тиску для використання в побуті мають стандартні налаштування, які підходять для найбільш розповсюджених моделей насосів та гідроакумуляторів. Проте за певних чинників усе ж виникає необхідність регулювання тиску.
Тиск води в системі реєструється за допомогою рухомої пружинної групи. Коли показник досягає мінімального рівня, контакт замикається, і вмикається насосна станція. Якщо тиск досягає максимального рівня, контакт розмикається, а насос вимикається. Реле тиску має регулювальні механізми, які дозволяють налаштувати потрібні значення. Воно додатково комплектується кнопкою «сухого» примусового пуску, системою плавного запуску насосу, роз’ємами замість клемних груп підключення, індикатором роботи.
Електронний контролер тиску води варто встановлювати безпосередньо біля відводу на гідроакумулятор, де нівелюються стрибки та турбулентність у момент запуску насосу. Варто зазначити, що деякі моделі реле мають певні обмеження щодо температури (не нижче 4 градусів) та вологості (не вище 70 %) навколо. Такі пристрої повинні встановлюватись у приміщеннях, які опалюються. Перед реле тиску насосу в системі можуть бути присутні:
Деякі сучасні моделі насосів уже під час виробництва обладнуються штуцерами для під’єднання електронного реле тиску, вбудованими фільтрами та зворотним клапаном. Тому певні версії контролерів можна монтувати безпосередньо на блоці з насосом. Якщо ж реле має захист від вологи, то його можна встановлювати навіть безпосередньо в колодязі. Специфіка монтажу залежить від обраної моделі та рекомендацій виробника щодо температури та вологості.
Радимо купити реле тиску води вже після обрання насосної станції та гідроакумулятору, а також після визначення робочих показників у системі:
Зверніть увагу, що мінімальний тиск у системі повинен бути більшим на 0,2 атмосфери, ніж той, що у є повітряній камері гідроакумулятора. Інакше підвищується ризик швидкого зношення еластичної мембрани. Для реле, яке планується використовувати в побуті, максимальний показник системи складає 4 атмосфера. Аби забезпечити надійний захист насосній системі радимо додатково облаштувати манометр. Обов’язково перевірте, на яку потужність ввімкнення призначене реле тиску. Визначте чи співвідноситься це значення з обраною насосною станцією.
Якщо ви впевнені у своїх знаннях, можете самостійно підключити реле тиску води. Проте ми не радимо економити на ціні послуг відповідних майстрів. Спершу у визначеному місці на трубі встановлюється трійник, до нього кріпиться штуцер реле тиску. Оскільки підключення проходить на різьбі, необхідно герметизувати з’єднання. Під’єднання до електричної мережі виконується кабелем із відповідним перерізом. Клемні групи зазвичай мають написи щодо цього, якщо ж їх немає, такі дані можна знайти в документації реле тиску. Якщо передбачена клема заземлення, то встановлення потрібного кабелю обов’язкове. Усе достатньо просто, проте цей процес краще довірити майстрам.