Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 48
Ціна
Від до
Фильтры
Сортировка
Новинка
Сокира JUCO 1500 г (39-658)
Код товара 67822
1 088 грн.
Новинка
Сокира JUCO 400г (39-653)
Код товара 65378
494 грн.
Новинка
Сокира JUCO 600 г (39-654)
Код товара 64278
520 грн.
Новинка
Сокира JUCO 800 г (39-655)
Код товара 64280
685 грн.
Новинка
Сокира Technics "DIN" 600г (39-620)
Код товара 27926
418 грн.
Новинка
Сокира Ingco 600 г (HAX0206008)
Код товара 143923
Ціну уточнюйте
Новинка
Сокира HAISSER 44100 400г (75319)
Код товара 79366
Ціну уточнюйте
Новинка
Сокира HAISSER 44101 600г (75320)
Код товара 79367
Ціну уточнюйте
Новинка
Сокира HAISSER 44102 800г (75321)
Код товара 79368
Ціну уточнюйте
Новинка
Сокира HAISSER 44103 1000 г (75322)
Код товара 79369
Ціну уточнюйте
Новинка
Сокира HAISSER 44104 1250г (75323)
Код товара 79365
Ціну уточнюйте
Новинка
Сокира HAISSER 44106 1500 г (80334)
Код товара 82550
Ціну уточнюйте
Загрузить еще
1 2 3 4

Сокири для роботи і туризму

Сьогодні існує безліч різновидів найдавнішого інструменту, і якщо ви вирішили купити сокиру, то повинні добре обміркувати свій вибір. Адже вони знаходять застосування і вдома, і в експедиції, і в туристичному поході.

Основні види сокир

Сокири найчастіше застосовуються для роботи з деревиною, але існують інструменти для роботи з металом і іншими матеріалами. Розрізняють декілька видів сокир, які відрізняються один від одного за формою, матеріалами і призначенням.

 • Теслярські сокири. Такі інструменти є універсальними і найбільш поширеними за всю історію існування сокир. Теслярські сокири мають форму подовженої прямої спіднички, лезо якої закруглені під кутом 30˚. Вага такого різновиду інструменту становить 1200-1300 р Лезо має досить тонку перетинку і кут заточування близько 20-30˚. Даний параметр підбирається виходячи із завдань, які будуть вирішуватися за допомогою інструменту. 30˚ є самим універсальним кутом заточки, оскільки дає можливість і колоти деревину, і тесати дерево. Теслярську сокиру зазвичай має масивний обух, що допомагає в процесі кілки спростити процес, скориставшись додатково кувалдою.
 • Столярні сокири. За зовнішнім виглядом дуже схожі на теслярські, але мають меншу вагу - 600-1000 м Лезо має пряму заточку з кутом 18-25˚. Вище леза така сокира має досить тонку перетинку, без масивного обуха. Купити сокиру такого виду необхідно для обтісування дощок і зняття тонкої стружки. Іноді заточка такого топірця може бути тонкою, як бритва, але при знятті вельми великих пластів деревини може виникнути «ефект залипання». Тому майстри самі підбирають характер і спосіб заточки в залежності від цілей.
 • Колуни. Такі види сокир мають дуже своєрідний зовнішній вигляд і кути заточування. Заточка леза служить позначенням місця майбутнього відколу і способом поставити його напрямок. Завдяки клиноподібній формі, відразу ж після входження в структуру дерева, сокиру прагне розсунути волокна, а велика маса сприяє інерційному прискоренню цього процесу. Основна відмінність колуна полягає не в масі сокири, а в довжині ручки. Довга ручка спрощує процес колки дров, а більш коротка версія робить такий вид сокири універсальним. Колун - досить велика сокира, маса якої становить 2,5-3 кг.
 • Туристичні сокири. Цей вид сокир має найбільшу різноманітність, оскільки продаж інструментів для туристів користується великим попитом. Багато мандрівників прагнуть купити туристичну сокиру, яка зможе впоратися з великою кількістю функцій, адже тоді можна буде заощадити місце в рюкзаку і не нести на собі зайву вагу. Туристична сокира може виконувати роль ножа, льодоруба, лапи, молотка. Спеціалізовані моделі похідних інструментів мають у рукоятці додаткове сховище для дрібних речей.

Вибираємо сокиру: як це зробити правильно?

Сучасні сокири мало чим відрізняються від тих, що виготовлялися раніше. Але виробники намагаються максимально вдосконалити цей інструмент, щоб зробити його ще більш комфортним і ефективним в роботі. Деякі дрібниці можуть не відразу кидатися в очі, але грати в застосуванні не останню роль.

 • Огляньте робочу частину. Саме на неї необхідно звертати увагу перед тим, як купити сокиру. Для виготовлення робочої частини зазвичай застосовується вуглецева, інструментальна або легована сталь. Остання є найміцнішою з усіх. Форма робочого полотна визначає функції, які буде виконувати сокира. Так, широка робоча частина добре підходить для рубки великих колод або дерев. Туристичні або теслярські топірці мають середні по ширині леза, що дозволяє акуратно рубати гілки, вирізати пази, обтесати колоду. Інструменти з звуженою робочою частиною зручні для колки дров, заготівлі трісок, заточування клинів.
 • Дослідіть топорище. Насамперед необхідно визначитися, який матеріал сокирища вам необхідний. Класичні сокирища виготовляються з деревини, і цей матеріал користується популярністю навіть сьогодні. Найбільш використовуваними породами дерева є ясен, дуб, береза ​​та інші щільні матеріали, які дозволяють отримати пружну рукоятку, гасить ударну хвилю. Звертайте увагу на напрямок волокон на дерев'яному топорище - вони повинні розташовуватися уздовж. Деревина не повинна мати видимих ​​пошкоджень, тріщин і сучків, що гарантує міцність топорища. Більш надійними і довговічними є суцільнометалеві конструкції. Прорезиненная накладка на рукоятці дозволяє домогтися більш зручного хвата і не дає руці зісковзувати. Також виробники почали випускати сокири з топорищем з фибергласса. Цей матеріал володіє металевою міцністю, але не страждає від корозії і гниття, не деформується в процесі механічного впливу .
 • Враховуйте вагу інструменту. Від ваги сокири залежить зручність його транспортування і використання. Сокирка з невеликою вагою більш зручна для замаху, їм зручніше орудувати впродовж довгого часу. Але рубати масивні частини дерева таким інструментом можна з великими труднощами. Вага сокири безпосередньо впливає на силу, з якою відбувається вплив на матеріал. Велика сокира дозволяє отримати більш сильний удар. Легкі топірці ідеально підходять для теслярських робіт, вироблення пазів, підготовки дров для багаття в походах, обрубки гілок.
 • Дізнавайтеся про додаткові аксесуари. Перед тим, як купити сокиру, дізнайтеся, чи продається з ним в комплекті пластмасова або гумова накладка. Вона добре захищає гостру кромку леза від механічних пошкоджень і іржі, а також робить інструмент безпечним для зберігання і транспортування.
 • Вибір фірми-виробника. Звичайні сокири, які продаються в господарських магазинах, не відрізняються
Читать далее