Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 30
Ціна
Від до
Діаметр різьблення
Фильтры
Сортировка
Новинка
Блок підготовки повітря 1/2" Miol 81-430
Код товара 19147
5 отзывов
1 260 грн.
Новинка
Повітряний фільтр Matrix (570089)
Код товара 77704
168 грн.
Новинка
Лубрикатор 1/2" INTERTOOL PT-1421
Код товара 49146
406 грн.
Новинка
Пістолет цвяхозабивний BOSTITCH RN46DW-1-E
Код товара 51578
110 грн.
Новинка
Редуктор з манометром 1/4" Miol (81-468)
Код товара 19059
295 грн.
Новинка
Фільтр Intertool PT-1402
Код товара 19164
5 отзывов
142 грн.
Новинка
Фільтр повітрянний 1/2" MIOL (81-387)
Код товара 62298
650 грн.
Новинка
Фільтр повітряний Miol 81-422
Код товара 19149
774 грн.
Новинка
Фільтр очищення повітря Intertool PT-1411
Код товара 19163
3 отзывов
208 грн.
Загрузить еще
1 2 3

Блок підготовки повітря — запорука успішної роботи всієї системи пневмоінструмента!

Якість повітря, яке нас оточує, впливає на діяльність нашого організму. Щось подібне відбувається й у будь-якій системі пневматичного типу. Якщо в ній накопичується часточки, які її забруднюють, то вона дуже швидко виходить із ладу. На 80 % це залежить саме від чистоти повітряних мас, що надходять до її вузлів у стисненому вигляді. Однак, щоби запобігти цьому були винайдені спеціальний фільтр. Такий блок підготовки повітря просто незамінний у пневмосистемі гаражів, автомобілів та промислових об’єктів.

У нашій статті ми розповімо більш детально про ці прилади. Також уточнимо, які види блоків підготовки повітря бувають, як вони сконструйовані й на що треба звернути увагу насамперед. Якщо вам необхідно підібрати й купити блок підготовки повітря, ми порадимо, де це зробити якнайкраще й за найдоступнішою ціною.

Блок підготовки повітря: головні функції

Даний прилад застосовують у комплекті з пневмоінструментами з метою очищення, зрошення мастильними краплями або відокремлення мастила, що надходить у систему, яка забезпечує стиснення повітря. Завдяки наявності блока підготовки повітря суттєво продовжується час експлуатації будь-яких систем. Водночас значно підвищується рівень і якість їхньої роботи.

Крім цього блок підготовки повітря забезпечує:

 • видалення з повітря вологи й пари;
 • направлення повітряних потоків від компресора до зовнішніх і внутрішніх споживачів;
 • видалення мастила або, навпаки, збагачення його краплями повітряного потоку, що потрапляє до пневмоінструментів;
 • розподілення повітряної маси на декілька контурів;
 • регулювання тиску в блоці підготовки;
 • можливість аварійного скиду повітря у всій системі або в якомусь одному її елементі;
 • підігрів повітряної маси під час експлуатації в холодну пору року.

Блоки підготовки повітря монтуються в гальмівних системах автоматичного приводу. Також їх часто застосовують стаціонарних системах живлення пневмоінструмента. Для кожної системи необхідний певний блок підготовки, що забезпечує стиснення повітря. Про конструкцію блоків підготовки повітря ми розповімо далі.

Особливості комплектації блоку підготовки стисненого повітря

Конструкція цього приладу має блочну будову. Усі її компоненти монтуються в один спільний корпус. Саме там компоненти блоку підготовки взаємодіють зі складниками пневматичної системи. Надійність з’єднання забезпечується гумовими ущільнювачами. Там же містяться всі доступні клапани. У нижній частині блоку підготовки повітря часто розташовується спеціальний глушник, що забезпечує зниження шуму від його потоків, що надходять.

Цей прилад складається з таких компонентів:

 • редуктора, що регулює тиск у повітряній системі;
 • опціонального манометра блоку підготовки;
 • фільтра очищення повітря;
 • додаткових елементів у клапанах;
 • елементу для відведення вологи;
 • розпилювача мастила;
 • масловіддільника.

Кожний із цих частинок блоку підготовки повітря має свої особливості будови і призначення. Регулятор тиску в таких системах допомагає весь час тримати повітря в стисненому вигляді в діапазоні певного рівня. Його встановлюють на виході повітря з блоку підготовки до всієї пневматичної системи. Саме завдяки редуктору повітряна маса перебуває в потрібному тиску у всій системі.

За допомогою манометра опціонного типу відбувається контроль за відповідним рівнем тиску в повітрі, що потрапляє до системи. Елемент для відведення вологи в блоці підготовки працює на основі спеціального абсорбера. Саме цей елемент накопичує в себе воду й частинки пару, що надходять до блоку підготовки повітря. З часом він припиняє успішність своєї роботи. Щоби він знову розпочав адекватно виконувати свої функції, його варто реанімувати. Для цього через нього продувають повітря у зворотному напрямку.

Масловіддільник та розпилювач мають схожу будову. Конструкція першого приладу, що міститься в блоці підготовки повітря, базується на виділенні з повітряної маси частинок мастила. Другий, навпаки, насичує повітря мастилом. Даний процес необхідний у системах, що складаються з дрібних деталей, які постійно створюють тертя між собою.

Окремо потрібно зупинитися на фільтрах, що розташований у блоці підготовки повітря. Вони можуть бути механічним і відділяти частки, що надходять до системи з повітрям, що потребує стиснення, а можуть йти комплексно. Саме так виникають фільтри-вологовіддільники та мастиловіддільники.

Ці компоненти блоку підготовки повітря можуть бути різноманітного рівня очищення:

 • глибинного;
 • дрібного;
 • мікроскопічного.

Перший тип здійснює відшарування частинок, розмір яких не більш як 40 мкм. Фільтр дрібного очищення відсіює краплі й частки, розмір яких до 1 мкм, у блоці підготовки. А ось третій регенерує частинки найдрібнішого типу, які сягають 0,01 мкм. Також бувають і фільтри тонкого очищення повітря, що працюють із найдрібнішими частинками. Їх застосовують в особливих пневматичних системах.

Вибираємо блок підготовки повітря

Щоби ваша пневматична система успішно працювала, слід правильно підібрати блок підготовки повітря. Головна запорука його успішної роботи — правильний вибір і повна сумісність з усіма елементами. У нашому інтернет-магазині trudovik.com.ua ви зможете підібрати ідеальний варіант такого приладу, що буде якнайкраще виконувати свої функції. Ми гарантуємо відмінну якість і високий рівень обслуговування вже зараз!

Читать далее