Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
Всього 356
Ціна
Від до
Фильтры
Сортировка
Загрузить еще

Свердло по металу: секрети вибору кращого інструменту для активного застосування

Дуже часто в професіоналів та домашніх майстрів виникає гостра необхідність у обробці певних металевих виробів. Щоби зробити подібну роботу швидко і якісно, не обійтися без такого приладу, як свердло по металу. Цей інструмент значно полегшує і пришвидшує процес обробки різних матеріалів.

Купити свердла по металу можна спеціальним набором, який комплектується з кількох виробів різного розміру. Такі інструменти найчастіше застосовуються для основного спектра потреб. Також можна придбати свердло по металу з певними показниками в індивідуальному порядку. У цій статті ми розкажемо, як вибрати оптимальний вид свердл високої якості, які не будуть затуплюватися після активного застосування.

Конструктивні особливості свердла по металу

Щоби підібрати оптимальний інструмент для робіт із металічними предметами, слід більш детально ознайомитися з особливостями його будови. Свердла по металу мають таку конструкцію:

 • різальна частина (саме вона здійснює обробку металевих деталей);
 • хвостовий відділ (у ньому інструмент фіксується в спеціальному патроні);
 • робоча площина (з неї видаляється сміття з зони обробки).

Щоби підібрати свердло по металу подовжене, довге або великого діаметра, слід звертати увагу саме на ці особливості. Якщо ви погано орієнтується в них, слід звернутися по допомогу до спеціалістів. У кожному магазині чи інтернет-ресурсі є фахові працівники, які порадять вам оптимальний варіант інструменту по металу.

Найрозповсюдженіші категорії свердл по металу

Відштовхуючись від конструктивних особливостей, такі інструменти можна поділити на кілька груп:

 • плоскі;
 • конусні;
 • спіральні;
 • корончасті.

Кожний вид відрізняється своїм застосуванням та вартістю. Плоскі інструменти за металом ще часто називають перовими. Вони отримали свою назву через робочу частину, яка має достатньо плоску форму. Такі інструменти за металом досить надійні, нечутливі до перекосів, відрізняються доступною ціною і простотою будови. Проте таким інструментом неможливо просвердлити отвір великого розміру. Також під час роботи прилад самостійно не відводить сміття з робочої зони. Така функція в ньому не присутня.

Конусні свердла по металу мають гладку ступінчасту поверхню. Їх застосовують для роботи з металевими виробами невеликої товщини. Головною особливістю таких інструментів є можливість отримання отворів великого й малого діаметра. Також будь-яке конусне свердло по металу може розширити вже наявний отвір.

Найпоширенішим інструментом є спіральне свердло по металу. Візуально воно нагадує стрижень циліндричного типу. З двох боків на ньому розташовані невеличкі канавки, які проходять за всією робочою частиною інструмента. Саме вони й забезпечують вивід стружки з зони роботи. Зі свого боку спіральні свердла по металу поділяють на такі види:

 • циліндричні (відрізняються суттєвим діаметром, підходять для найрізноманітніших робіт виробничого й побутового характеру);
 • лівосторонні (відрізняються обмеженим застосуванням);
 • підвищеної точності (допомагають отримувати отвори надточного розміру й різноманітного діаметра, найчастіше застосовуються в професійній діяльності, де актуальна точність до міліметра).

Корончасті свердла по металу надзвичайно легко впізнати. Вони мають вигляд невеликої стопки з різальними зубчиками. Найчастіше такі свердла по металу мають напилення алмазного типу або виготовляються з твердосплавних матеріалів. Дані інструменти застосовують тільки для кільцевого свердління отворів великого діаметра.

Обираємо подовжені й довгі свердла по металу

Вибирати свердла по металу слід, відштовхуючись від матеріалу, з яким ви будете працювати. Наприклад, довгі інструменти такого типу мають досить великий діаметр (до 22 міліметрів) і суттєву довжину (до 242 міліметрів). Подовжені свердла відрізняються від довгих. Вони мають не таку велику довжину (до 205 міліметрів). Проте переріз, отриманий із їхньою допомогою, не перевищує 20 міліметрів. Краще обирати між подовженими й довгими свердлами — їхній спектр застосування значно ширший.

Також під час вибору свердла для металу, потрібно звернути увагу на такі його особливості, як:

 • забарвлення поверхні;
 • бренд виробника;
 • симетричність робочих елементів і якість їхнього заточення;
 • функціонал;
 • спектр призначення;
 • діаметр;
 • форму;
 • будову.

Обов’язково зверніть увагу на обладнання, з яким буде застосовуватися вибране вами свердло по металу. Особливо цей факт актуальний щодо діаметра отворів, які необхідно просвердлити.

Купити найкращі свердла по металу різноманітної довжини ви зможете в інтернет-магазині «TRUDOVIK.com.ua». Ми здійснюємо доставку товарів у Київ, Львів, Дніпро, Харків та в інші міста України. Будемо раді бачити вас серед наших клієнтів!

Читать далее