Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
1 Від 58 з фільтрами
Бренд
Eastman
Ціна
Від до
Довжина болторізу
Довжина бокорізів
Фильтры
Сортировка
Новинка
Бокорізи  Eastman 1000В 160 мм (52033)
Код товара 69479
Ціну уточнюйте
Бокорізи (кусачки) Eastman

Кусачки: секрети вибору якісного інструменту для побутових і професійних цілей

Під час активної роботи майстрам доводиться роз’єднувати дроти чи інші речі, що мають досить надійне з’єднання. Тоді на допомогу приходяться кусачки та бокорізи. Ці інструменти дуже схожі між собою, проте мають деякі суттєві відмінності, що значною мірою впливає на їхнє використання.

У нашій статті ми розкажемо про головні відмінності бокорізів від кусачок, проаналізуємо особливості конструкції цих інструментів, підкажемо, де купити їх за оптимальною ціною й на що треба звернути увагу насамперед, щоби зробити найкращий вибір.

Популярні види кусачок

Найчастіше кусачки використовують у процесі встановлення чи демонтажу певного обладнання, а також у різноманітних електротехнічних роботах. Даний інструмент складається з двох основних частин:

  • руків’я;
  • ріжучих губок.

Перший елемент має бути не лише зручним і гарно лежати в руці, але й мати хорошу ізоляцію. Особливо це актуально для кусачок, що застосовуються для електромонтажних робіт. Наявність такої ізоляції застерігає від ударів струмом під час виконання різнотипних робіт.

Розміри й тип ріжучих губок кусачок залежить від сфери їхнього застосування. Чим якіснішою є модель, тим дорожчою є їхня вартість, що впливає на загальну ціну інструменту.

Відштовхуючись від конструктивних особливостей, кусачки можна віднести до трьох груп:

  • торцеві;
  • бокові кусачки;
  • силові.

Торцеві кусачки виготовляють із хромованої сталі посиленого типу. Їхні ріжучі елементи надзвичайно гострі, що значно полегшує сам робочий процес. Найчастіше торцеві кусачки використовують у будівництві, для прокладання електричних ліній тощо.

Бокорізи відрізняються особливим розташуванням ріжучого елементу щодо до головки інструменту. Такі кусачки виготовляються з інструментальної сталі, що тривалий час обробляється термічно й закаляється. Такі інструменти можуть протидіяти тиску понад сімдесят кілограм.

Спеціальні кусачки можуть перекушувати болти, товщина яких не більша за 12 міліметрів. Головною конструктивною їхньою особливістю є наявність подвійного важеля та досить довгого руків’я. Також трапляються інші моделі спеціальних кусачок, що застосовують для нарізання дрібних деталей електронного типу. Вони відрізняються дзеркальною поверхнею і спеціальними засобами, що відводять статичну електричну напругу.

Бокорізи: відмінності від кусачок

Зовні ці інструменти дійсно схожі своєю формою і принципом роботи. Це й не дивно, адже один із них є різновидом іншого. Однак у бокорізах та частина, що розрізає матеріал, розташована паралельно рукоятці. А ось у кусачках цей елемент розташовується під кутом.

З бокорізами працювати в рази простіше. Використовуючи цей інструмент, можна регулювати тиск, що здійснюється на матеріал. Якщо треба відрізати матеріал незначної товщини, то краще використати кінчик ріжучої частини. У разі роботи з текстурами значної площини краще використовувати ту частину бокоріза, що знаходиться ближче до шарніру.

Даний інструмент складається з таких частин:

  • руків’я;
  • пружинка;
  • частина, що ріже;
  • п’ятка;
  • зап’ятник;
  • частина заднього й бічного типу;
  • жорстке ребро.

Саме завдяки цим конструктивним особливостям і здійснюється робота з таким інструментом. Ціна бокорізів загалом доступна для основної частини покупців і залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені.

Сфера застосування кусачок

Найчастіше дані інструменти можна віднести до трьох груп:

  • арматурної;
  • електротехнічної;
  • професійної.

Перший вид кусачок чудово працює з дротом, товщина якого менша за 4 міліметра. Для їхнього виготовлення застосовують особливий вид сталі підвищеної твердості. Руків’я таких кусачок виконується з поліхлорвінілу.

Електротехнічним інструментом обрізають мідні та алюмінієві кабелі. Виготовляють їх із легованої сталі, яка проходить декілька рівнів термообробки. Руків’я таких кусачок виготовляється з гуми та скловолокна.

Професійні інструменти використовують майстри манікюру та педикюру. Такі кусачки ми не будемо розглядати докладно, оскільки нас цікавить даний інструмент тільки для застосування в побутовій сфері.

Вибираємо найкращі кусачки: покрокова інструкція

Щоби купити бокорізи або кусачки, які будуть виконувати свої цільові функції протягом досить тривалого часу, радимо вам звернути увагу на такі їхні критерії:

  • зовнішній стан інструменту;
  • надійність стику ріжучих елементів;
  • кількість шарнірів;
  • довжина інструмента;
  • бренд виробника.

На кусачках, які ви плануєте придбати, не має бути нерівностей та вм’ятин. Цей нюанс у подальшому буде відображатися на якості роботи даного інструменту. Ріжучі елементи мають відрізнятися надійним стиком усіх частин. Це поліпшить різання кусачками.

Дані інструменти представлені двошарнірними й одношарнірними варіантами. Найзручніше використовувати двошарнірні моделі. Вони потребують менших затрат сили під час своєї роботи.

Найчастіше продаються кусачки, довжина яких складає від 100 до 200 міліметрів. Обирати їхній розмір слід, відштовхуючись від товщини матеріалу, з яким ви будете працювати найчастіше.

Окремо слід відмітити найпопулярніших виробників таких інструментів. Серед них беззаперечними лідерами є бренди Matrix, IRWIN, NEO, Jonnesway, Stanley, Ombra, Sturm, Sparta, «Україна», Tolsen, BERG, Eastman, KING TONY. Купити продукцію даних компаній максимально вигідно ви зможете в інтернет-магазині trudovik.com.ua.

Читать далее