Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
3 Від 14 з фільтрами
Робочий струм
макс. 300А
макс. 500А
Бренди
Ціна
Від до
Робочий струм
Фильтры
Сортировка
Новинка
Електродотримачі ABICOR BINZEL DE 2300 (512.D070)
Код товара 33241
8 отзывов
850 грн.
Новинка
Електродотримач DECA 300А (010307)
Код товара 55446
3 отзывов
Ціну уточнюйте
Новинка
Електродотримач Samson 500A VITA длина 25 см (EH-0005)
Код товара 49587
2 отзывов
Ціну уточнюйте
Електродотримачі

Електродотримачі - перший помічник при зварюванні

Під час зварювання фахівцю потрібно мати не тільки хороший захисний костюм, але і надійний електородотримач. Саме від його якості багато в чому буде залежати успіх зусиль. Раніше купити такого помічника було не дуже-то і просто. То ціна захмарна, то зовнішній вигляд не викликає жодної довіри. Але все змінилося з появою інтернет-магазину «Трудовик»! Однак про це нижче. Давайте спочатку розберемося, які бувають електродотримачі і якими властивостями вони повинні володіти для якісної роботи зі зварювальним апаратом.

Види електротримачів

Сьогодні існують електродотримачі наступних видів:

  • вилочні;
  • пружинні
  • пластинчасті;
  • цангові;
  • гвинтові і т. д.

Найбезпечнішим, недорогим і популярним є пружинний варіант. Друга його назва - «прищіпка». Такий електродотримач забезпечує надійне утримання елемента в різних положеннях і характеризується відсутністю неізольованих зон токоз'ємника. Заміна електрода в такому варіанті займає приблизно 3-4 секунди, а самого пристрою вистачає на 8000-10000 затискачів. Безпека роботи та довгий термін експлуатації даного інструменту є результатом застосування під час виготовлення високоякісних термоізоляційних і термостійких матеріалів, надійної ізоляції та ін.

На що звернути увагу при виборі електродотримача

Головні функції держака - утримати зварювальний електрод і подавати на нього струм. Хороший електродотримач повинен відповідати таким критеріям вибору:

  1. В першу чергу електродотримач зобов'язаний бути легким, щоб рука зварника невтомлювалась при тривалій роботі з апаратом. Прийнятою вагою даного виробу вважається до 750 г для зварювального струму 500А і 350 г для 120А.
  2. Також цей пристрій має забезпечувати надійне і швидке підключення електроду.
  3. Важлива і рукоять. Найкраще, якщо вона має довжину 120 мм і покрита спеціальним ізоляційним матеріалом.
  4. Електрод в тримачі повинен надійно кріпитися. Він не повинен бовтатися в посадковому місці. Також вітається можливість швидкої заміни зварювального дроту. Таким чином, ви зможете швидко скинути догорівший стрижень, а також за лічені секунди встановити новий.
  5. Тримач повинен забезпечувати відмінний електричний контакт.
  6. Можливість переміщення стрижня під різними кутами в просторі.
  7. Електродотримачі повиннні бути виконаний з високоякісних, надійних матеріалів.
  8. Держатель не повинен зісковзувати в руках під час зварювальних робіт.

Деякі зварювальники дотримуються помилкової думки, що краще купувати зварювальний електродотримач з запасом потужності, і так він довше прослужить. В реальності ж хіба що збільшиться вага інструменту, а запас потужності використовуватися не буде. Професійні електродотримачі витримують навантаження, які вказані виробником. Купувати такий інструмент краще в перевірених реалізаторів, товари яких мають позитивні відгуки покупців.

Електродотримачі: розбираємося в виробниках

Що стосується виробника даного виду товару, то добре себе зарекомендували такі торгові марки: СІБРТЕХ, ESAB, ABICOR BINZEL. Детальніше зупинимося на деяких з них:

  • Німецька компанія ABICOR BINZEL випускає високоякісні затискні пружинні держателі для ручного дугового зварювання. У Дрездені на заводі KURT HAUFE виготовляються і збираються всі деталі для даних інструментів. Наприклад Електродотримачі моделі DE 2500 виконаний з латуні. На губах знаходиться п'ять пазів, за допомогою яких можна затиснути і надійно зафіксувати зварювальний стрижень. Струмовудущі елементи ізольовані спеціальними міцними полімерними матеріалами, які забезпечують механічний і термічний захист. Електродотримачі від ABICOR BINZEL характеризуються лаконічним дизайном. Всі моделі візуально дуже схожі один на одного. Вони розраховані на різну силу струму інвертора (від 200 до 600А), а відрізняються лише за вагою і габаритами.
  • Шведська фірма ESAB також виробляє якісні власники. Але це вироби гвинтового типу. Оскільки гвинтова конструкція характеризується зниженим тепловиділенням, дані електродотримачі дуже ефективні при багатогодинних навантаженнях. Вони забезпечують більш жорстку фіксацію електродів, ніж вироби попереднього бренду і користуються великим попитом серед покупців. У таких власниках сильно не нагрівається рукоять. Вам не буде потрібно на час зупиняти зварювальні роботи, щоб інструмент охолов. Ці інструменти важать більше ніж вироби вищезазначених фірм.

Якщо ви знайдете електродотримачі від цих виробників, та ще й за вигідною ціною, беріть без сумнівів. Але пам'ятайте: відверто дешеві варіанти купувати не варто. Існує велика ймовірність наштовхнутися на підробку.

Особливості саморобних елетродотримачів

Деякі зварювальники воліють самостійно виготовляти тримачі для електродів. Але більшість професіоналів стверджує, що краще купити готові інструменти, тим більше, що вони відрізняються низькою вартістю . Саморобні тримачі мають безліч мінусів, а саме:

  1. Існує менше варіантів кріплення зварювального стрижня. У випадку з саморобним пристосуванням неможливо вертикально закріпити електрод. Таким чином, буде дуже важко працювати в важкодоступних місцях для зварювання.
  2. Згідно з правилами техніки безпеки використовувати саморобні електродотримачі заборонено, оскільки, існує ризик ураження струмом. Якщо робота здійснюється в дощову погоду, то небезпека ураження від електричної мережі збільшується в рази.
  3. Використовуючи деякі види саморобних тримачів, важко замінити залишок згорілого стрижня. Даний процес являє собою досить небезпечне заняття. При цьому доводиться вибивати залишок електрода. Куди полетить стрижень - не відомо. В цьому випадку зварник може отримати різні травми.
  4. При роботі з саморобним електродотримачем виникає небезпека замкнути стрижень на конструкцію. Це важливо при зварюванні об'єктів, на яких є профільний лист. У разі виникнення замикання на профільному аркуші в ньому утворюється наскрізна діра.

До вибору електродотримача необхідно ставитися з усією серйозністю. Адже це головний робочий інструмент зварника і від нього залежить не тільки безпека користувача, але і якість виконаної ним роботи.

Інтернет-магазин «Трудовик»: можливість вигідно купити електродотримачі

Досвідчені зварювальники ось уже давно замовляють електродотримачі в інтернет-магазині «Трудовик». Це явище має кілька причин. Перша і найголовніша з них - доступна вартість і висока якість товарів. Далі іде зручність покупки. Жителі Києва можуть забрати придбання в пункті самовивозу. У покупців же з інших міст і селищ України є шанс скористатися послугою доставки. Національні кур'єрські служби подбають про те, щоб посилки клієнтів з Харкова, Бердичева, Івано-Франківська, Луцька, Дніпропетровська (Дніпра), Одеси і інших міст дійшли до своїх власників максимально швидко.

Читать далее