ПН-СБ | 09:00-18:00 |
ВС | выходной |
Понад сто років тому були створені перші електроди для ефективного зварювання різноманітних виробів. З кожним роком ці елементи все більше удосконалювалися й набували свого сучасного вигляду. Даний винахід належить О. Кельбергу, уродженцю Швеції.
Електрод для зварювання – це стрижень, який виготовляється з особливого сплаву металів і має високу провідність. Саме за допомогою цього елементу струм потрапляє на матеріал, який зварюють. Електроди виконують найбільшу захисну функцію для зварювальної ванни. Вони не допускають вплив на неї газів. Також від електродів найбільшою мірою залежать характеристики отриманого шва та його властивості. Найнадійнішими вважаються електроди, які покриті рутило-целюлозою.
Існує кілька найрозповсюдженіших видів електродів. Вони поділяються на дві великі групи:
До металічної групи належать електроди, котрі не плавляться. До таких відносяться графітові і вугільні моделі. Неметалічна група поділяється на дві підгрупи електродів: ті, які плавляться, та ті, які не плавляться. До тих, які не плавляться, належать вольфрамові, торувальні, ітрировані, лантанувальні. Електроди, які плавляться, можуть бути вкритими спеціальною оболонкою або бути непокритими зовсім. Останній вид зараз фактично не використовується, адже актуальним був лише у часи ранніх стадій розвитку технології зварювання. До вкритих оболонкою електродів належать вироби з чавуну, сталі, міді, алюмінію.
Усі електроди мають відповідати певним умовам, які паралельно вказують на їхню якість. Серед них:
Якщо під час роботи з електродами ви помітили відхилення від цих властивостей, необхідно переконатися в справності даного елемента. Робота з ним стає недопустимою.
Щоби купити електроди, які будуть значно полегшувати вашу роботу, необхідно звернути увагу на2 головних чинники:
Існує 3 види пристроїв для зварювання:
Напівавтомат відрізняється найприйнятнішою ціною. Для цього пристрою підходять плавкі електроди, що нагадують дріт. За потреби цей апарат може навітьними варити.
Інверторні пристрої ідеально пристосовані для домашніх робіт. У них можуть використовуватися найрізноманітніші електроди плавкого типу. За допомогою даного приладу легко варити нержавійку або чавун.
Апарати для TIG-зварювання просто налаштовуються й універсально використовуються. Для їхньої успішної роботи необхідні тугоплавкі електроди, покриті вольфрамом.
Найчастіше виникає необхідність у зварюванні нержавійки, адже вироби з даного матеріалу користуються найбільшою популярністю серед споживачів. Для отримання якісного результату необхідний особливий тип електродів. Вони відрізняються від інших нижчим рівнем провідності і вищим електричним опором. Ціна електродів для нержавійки достатньо лояльна для більшості покупців.
Даний бренд електродів отримав доволі позитивні відгуки від операторів. Найчастіше їх використовують для дугового зварювання. Стержень "Моноліт" успішно працює як на низькому, так і на постійному струмі. За допомогою даних електродів можна з легкістю виконувати зварювання в найрізноманітнішому положенні за умови сталого рівня струму. Якщо ви здійснюєте зварювальні роботи зверху донизу, слід тримати прилад під кутом 40–70 градусів. Ціна електродів "Моноліт" доступна для більшості покупців.
Крім бренду "Моноліт", великою популярністю користується торгова марка "Патон". Її продукція покрита в основному залізним порошком, що дозволяє проводити процес зварювання на струмі постійного типу й цілком на зворотній полярності. Електроди "Патон" використовують фактично для всіх положень зварювання. Найкраще вони справляються з матеріалами з вуглецевих та низьколегованих сталей, міцність яких до 640 МПа. Електроди "Патон" забезпечують високий рівень стійкості швів, попереджуючи гарячі тріщини.
Якщо ви шукаєте електроди у Львові, ціна яких повністю відповідає їхній якості, пропонуємо відвідати наш інтернет-магазин “Трудовик”. Ми пропонуємо відмінне обслуговування, широкий асортимент товару і зручну доставку.