Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
2 Від 65 з фільтрами
Бренд
СІБРТЕХ
Розмір ключа
10x11 мм
8x10 мм
Бренди
Ціна
Від до
Розмір ключа
Фильтры
Сортировка
Новинка
Ключ ріжковий 10х11 мм СІБРТЕХ, жовтий цинк (14304)
Код товара 41910
Ціну уточнюйте
Новинка
Ключ ріжковий 8х10 мм СІБРТЕХ, фосфатовані (14321)
Код товара 38933
Ціну уточнюйте
Ключі ріжкові СІБРТЕХ

Ріжкові ключі — для побуту та професійної діяльності

Є чимало різновидів гайкових ключів, які використовуються залежно від особливостей конструкції кріплень. Десь зручніше скористатися одним видом, десь — іншим, усе залежить від розміру метизів, їхнього розташування. Один з основних типів таких інструментів — ріжковий ключ. Здебільшого, він двосторонній, з U-подібними отворами на кінцях. Свою назву отримали завдяки зовнішньому вигляду — кінці ключа нагадують роги. Такі інструменти актуальні під час роботи з гайками та болтами, до яких складно підступитися. Вони також допоможуть справитися зі «злизаними» кріпленнями. Ріжкові ключі дають більшу свободу під час їхнього відкручення. Вони однаково актуальні в побуті та для автосервісу.

Розміри робочої частини, маркування та правила користування ріжковими ключами

Вони мають два різні розміри на кінцях, наприклад, 8 та 10, 10 та 12. В інтернет-магазині “Трудовик” ви можете купити ріжкові ключі з розмірами від 6 до 36 мм. Окрім відстані між губками ключа в його маркуванні ще позначається розмір різьби (гайки) та довжина ручки. Варто зазначити, що одночасно довговічних та дешевих інструментів не існує. Ціна ріжкових ключів гарної якості досить висока.

Як уже зазначалось, на ріжковий ключ обов’язково наноситься розмір його робочої частини. Коли кріплення доступне, визначити, який саме розмір інструмента знадобиться, досить просто — досвідчений майстер це може зробити «на око», новачку ж доведеться підбирати необхідну версію експериментально. Інша справа, коли метизи перебувають у важкодоступному місці, тоді вже всім доводиться визначатися навпомацки. Інколи трапляється й так, що розмір кріплень та ключа не співпадають. Тоді краще обрати ріжковий ключ більшого розміру та встановити в простір, який залишився, викрутку чи ніж.

Як правильно обирати ріжкові ключі — основні орієнтири

У багатьох людей, які переглядають каталог, виникає закономірне питання: як правильно обрати інструмент? Значна кількість варіантів свідчить про те, що для кожної конкретної ситуації використовується свій. Тому потрібно врахувати мету застосування та складність завдання. Здебільшого ріжкові ключі виготовляються зі спеціальної інструментальної сталі, сплаву ванадію та хрому, а також легувальних компонентів. Для попередження утворення іржі використовується хромування. В Україні та багатьох інших країнах ці норми регламентуються відповідними документами. Тому виробники надають гарантію для таких інструментів від 1 до 5 років за умови регулярної їхньої експлуатації. Коли ж ріжковим ключем користуються рідше, то і термін його експлуатації збільшується.

Отже, обираючи ріжкові ключі варто користуватися такими критеріями:

  1. Розміри. Виділяють три основні категорії ріжкових ключів: маленькі (для роботи з найменшими гайками — до 12 мм), середні (для кріплення до 22 мм) та великі (для всіх інших метизів). Варто звернути увагу, що американські виробники нумерують ріжкові ключі дюймами, європейські — міліметрами.
  2. Надійність виробника. Відомі торгові марки зазвичай цінують свою репутацію, тому виробляють інструменти згідно з усіма необхідними нормами.
  3. Зручність експлуатації. Про це знову ж таки піклується виробник, пропонуючи споживачу варіанти з різними конструкціями та розмірами.

Окрім вимог щодо якості інструментів, потрібно орієнтуватися на спеціалізацію. Для автомобільної майстерні знадобиться великий набір, який, окрім ріжкових, включає й інші різновиди ключів. Власнику машини для дрібного ремонту потрібні лише інструменти визначених номерів, які підходять до його марки. У документах до авто вони зазначені окремим списком. Сантехнікам необхідні найбільш ходові в цій сфері ключі. Механікам же буде складно обійтися без повного набору.

Обираючи ріжковий ключ, звертайте увагу на його ручку. Від неї залежить зручність та швидкість роботи. Двосторонні ріжкові ключі хочі мають цільну металеву конструкцію, проте передбачають ще й насічки. Вони запобігають сковзанню інструменту під час роботи через, що можливе травмування оператора чи пошкодження деталей механізму. Якщо таких насічок немає, імовірно, ріжковий ключ має низьку якість.

Читать далее