Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
3 Від 26 з фільтрами
Бренд
BOSCH
Makita
Робочий діапазон
30 м
Бренди
Ціна
Від до
Робочий діапазон
Фильтры
Сортировка
Новинка
Лазерний нівелір Makita SK102Z
Код товара
Ціну уточнюйте
Новинка
Нівелір лазерний  BOSCH GLL 3-80 (0601063S00)
Код товара 80022
5 отзывов
Ціну уточнюйте
Новинка
Нівелір лазерний BOSCH GLL 3-80 CG (0601063T00)
Код товара 130135
5 отзывов
Ціну уточнюйте
Лазери BOSCH

Лазери – використовуємо сучасні технології у будівництві

Щоб рівно та якісно зробити стяжку, покласти плитку чи наклеїти шпалери, майстри використовують спеціальні будівельні рівні. Це прості відвіси на нитці або рівні з водою, геодезичні інструменти, такі як нівелір чи теодоліт тощо.

Останнім часом усе більшої популярності набувають лазери. На відміну від своїх механічних попередників, електронний лазерний рівень дає мінімальну похибку, з ним легко та швидко працювати. Лазерні рівні однаково ефективні і у невеликому помешканні, і на масштабному будівництві.

Лазерний рівень – принцип роботи

Лазерні рівні – сучасні прилади, в основі роботи яких лежить ефект лазерного випромінювання. Принцип роботи той же, що мають механічні уровні, але функцію нитки тут виконує лазерний промінь. Це прилад, що вибудовує горизонтальні та вертикальні лінії, на які зручно орієнтуватися при розмітці стіни чи підлоги.

На відміну від механічного приладу такий будівельний нівелір може намалювати дві лінії чи площини, адже основна маса приладів генерує по два промені (хоча складні професійні інструменти можуть видавати до 5 променів). Звичайно, так набагато простіше та швидше вирівняти кут чи площину, встановити маячки під стяжку або змонтувати якусь конструкцію.

Лазерні прилади проектують площини та точки на робочі поверхні, відображають нахилені площини та виконують розмітку прямих кутів. Деякі моделі, зокрема від фірми Bosch, мають вбудовану функцію фіксації, що дає можливість проектувати діагональні лінії.

Які бувають лазерні рівні?

Дехто з майстрів вживає термін рівень, інші - нівелір. Чи є це два різних інструменти? Ні, адже слово «нівелір» у перекладі з французької означає «рівень». Отже, принципової різниці для звичайного споживача тут немає. Уровні поділяють на два види за механізмом проектування ліній:

  • Позиційні. Це самовирівнювальні лінійні пристрої, що проектують лінії на площини, та точкові рівні (працюють імпульсним способом). Перші використовують для внутрішніх робіт. Вони прості у користуванні, але можуть давати невеличку похибку. Точкові можна використовувати для роботи на відстанях до 100 м. Це більш високоточні та складні у користуванні пристрої.
  • Ротаційні. Лінії у цьому пристрої проектуються шляхом обертання лазера («рота» - в перекладі з латині означає коло). Прилад видає точку, яка внаслідок швидкого обертання перетворюється на лінію. Ротаційні лазерні нівеліри – дороге та якісне професійне обладнання. Ціна його відповідно вища, ніж вартість позиційних моделей.

Який прилад купити? Все залежить від робіт, які ви плануєте виконувати – зовнішні чи внутрішні, будівельні чи ремонтні. Тут варто проконсультуватися зі спеціалістами. Професійні консультанти інтернет-магазину «Трудовик» дадуть вичерпну відповідь на усі ваші запитання.

Лазерний будівельний нівелір – робочі параметри

Кожен прилад відрізняється своїми технічними характеристиками, серед яких виділяємо:

  • Робочий діапазон. Існує кілька стандартних діапазонів, у яких працюють уровні. Це 7, 10, 15, 20 м для звичайних нівелірів та від 30 до 100 м – для професійних.
  • Кількість ліній, що проектуються. Для внутрішніх ремонтних робіт достатньо двох ліній. Це можуть бути горизонтальна, вертикальна лінії або дві одночасно. Для будівництва та реконструкції великих об’єктів доцільно купити рівень, що проектує 3 – 5 різнонаправлених променів.
  • Точність проекції. Тут похибка складає від 1 мм на 10 м у лінійних рівнів, до 0,2 – 0, 3 мм/м у ротаційних. Деякі дорогі моделі видають похибку не більше 0,1 мм/м.
  • Збереження рівноваги. Межа відхилення у різних моделях складає від 3 до 50 мм. При перевищенні цих показників у приладу спрацьовує світловий або звуковий сигнал.
  • Живлення. Рівні працюють від батарейок АА. Професійні моделі комплектуються акумуляторами. Такі рівні можуть працювати від мережі і одночасно підзаряджатись.
  • Додаткова комплектація. Від неї також серйозно залежить ціна приладу. Найпростіші моделі комплектуються горизонтальним (можна встановити на стіл чи підлогу) або вертикальним (є можливість повісити на стіну) кріпленням. Багато ротаційних нівелірів мають також захисні аксесуари та пульт дистанційного керування.

Як вирівняти лазерний уровінь?

Напевно, найважливіше завдання перед початком роботи - правильно вирівняти нівелір. Є два типи вирівнювання – ручний варіант та самовирівнювання або стабілізація. У першому варіанті прилад вирівнюється самостійно за допомогою бульки у воді, як це робиться у механічних рівнях. Стабілізація більш зручна, бо весь процес проходить автоматично, а отже - швидше та якісніше.

При потребі стабілізація відключається. Прилади, що досягли стабілізації, сигналізують про це по різному - світловими, звуковими або комбінованими сигналами. Перш ніж почати роботу, варто перевірити точність налаштувань і (за потреби) провести повторне вирівнювання.

Виробники лазерів дбають не лише про якість, а й про гарний зовнішній вигляд свого обладнання. Корпуси рівнів мають сучасний дизайн та виготовлені з міцного пластику приємних кольорів. Лазерні промені у них бувають червоного та зеленого кольорів.

Прийнявши рішення купити лазерний будівельний рівень в інтернет-магазині «Трудовик», ви отримаєте відмінний сервіс, зручну форму оплати, доставку у Львів, Харків, Київ чи інше місто України та річну гарантію на придбаний товар.

Читать далее