Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Шліфмашини – розбираємося в видах

Шліфмашини – розбираємося в видах

Назад к решениям

Щоб правильно вибрати шліфувальну машину, потрібно чітко розбиратися в призначенні кожного типу електроінструменту. Принцип їх роботи, на перший погляд, дуже схожий – вони виконують шліфування матеріалу за допомогою абразивних насадок. Але для кожного конкретного завдання набагато краще підійде якийсь один тип шліфмашини, тоді як інший інструмент не дасть необхідного результату.

Розберемося з різними видами шліфувальних машини та визначимося, в якій області застосовується кожен з них.

Шліфмашини – розбираємося в видах-01

Стрічкова шліфмашина

Конструкція шліфувальної машини стрічкового типу містить роликове кріплення, на якому розташовується абразивна стрічка. За допомогою цього кріплення стрічка обертається з різною швидкістю, яка залежить від потужності шліфмашини. Мінімальна швидкість на деяких моделях складає 150 метрів за хвилину, тоді як максимальні показники можуть досягати 500 метрів за хвилину. Швидкість руху стрічки визначається властивостями матеріалу, який необхідно обробити.

Функціональність стрічкової шліфмашини безпосередньо залежить від ширини встановленої стрічки. Так, чим більшою буде ширина стрічки, тим більшу площу поверхні можна обробити за один і той же проміжок часу. Але слід враховувати, що збільшення розмірів стрічки робить конструкцію шліфувальної машини важчою і об'ємнішою.

На стрічкову шліфувальну машину можна встановлювати стрічки з різним рівнем зернистості. За допомогою цього можна змінювати якість обробки матеріалу. Важливо підібрати для роботи стрічку, яка буде еластичною і міцною, з рівними стикуваннями і прямим краєм.

Зазвичай стрічкова шліфмашина по дереву оснащується пристроєм для збору сміття і пилу. Професійні інструменти можуть комплектуватися патрубком, до якого можна підключити пилосос. Як додатковий функціонал для пристроїв можуть бути системи автоматичного центрування абразивної стрічки і регулятор швидкості руху.

Вібраційна шліфмашина

Робоча площадка вібраційної шліфмашини оснащена спеціальними фіксаторами, за допомогою яких на неї кріпляться абразивні листи. Шліфування заготовки відбувається за допомогою кругових і коливальних рухів. Пристрій оснащується регулятором коливань. З амплітудою в 5 мм відбувається груба обробка поверхні, а з амплітудою в 1,5 мм – найбільш тонка.

Щоб виконати обробку поверхонь, розташованих у важкодоступних місцях, використовують дельташліфмашину – це різновид вібраційної шліфувальної машини, робочий майданчик якої зроблений у формі праски.

Вібраційна шліфувальна машина може похвалитися компактними габаритами і невеликою масою. Перед тим, як купити такий інструмент, необхідно правильно підібрати швидкість коливань і потужність. Добре, якщо вібраційна шліфмашина буде оснащена регулятором швидкості коливань і оборотів – це дозволяє більш гнучко виконувати обробку матеріалу. Віброшліфмашина використовується для реставрації старих меблів, дерев'яних віконних рам, обробки нових пиломатеріалів та інших дерев'яних конструкцій. На деякі моделі можна встановити додаткові насадки.

Шліфмашини – розбираємося в видах-02

Ексцентрикова шліфмашина (орбітальна пневматична тощо)

Інше ім'я ексцентрикової шліфмашини – орбітальна. У цьому типі шліфувальних машин поєднуються два рухи робочої площадки: ексцентриковий і обертальний. За принципом роботи вони нагадують вібраційні, але орбітальні шліфмашини виконують обробку матеріалу більш акуратно і тонко, оскільки рух робочої поверхні відбувається по складній траєкторії.

Використовуючи ексцентрикові пневматичні шліфмашини, можна виконувати шліфування як прямих, так увігнутих або опуклих поверхонь, оскільки шліфувальна тарілка має еластичну структуру. Пристрої такого типу оснащуються двигунами з потужністю 155-400 Вт. Деякі професійні моделі від “Макіта” та інших відомих виробників можуть мати регулятори швидкості руху, що дозволяє контролювати інтенсивність обробки заготовки. За допомогою отворів на поверхні шліфувального листа, можна здійснювати відсмоктування пилу, щоб в процесі роботи не засмічувати все навколо.

Ексцентрикові пневматичні шліфмашини призначені для роботи з різними типами поверхонь, тому на них можна встановлювати шліфувальні аркуші з різними показниками зернистості. Крім шліфлистів, на орбітальну шліфувальну машину також можна ставити тканинні насадки, які використовуються для очищення металевих поверхонь від корозії, надання дереву структури, матування лакових поверхонь. За допомогою вовняних ковпаків або полірувальних губок виконується високоглянцеве полірування делікатних виробів. Фіксація насадок відбувається за допомогою липучок.

Кутова шліфмашина

Кутова шліфувальна машина, відома також як «болгарка», є найпопулярнішою шліфувальною машиною. Вона використовується для обробки різних заготовок, в тому числі бетону, металу, дерева. За її допомоги можна не тільки шліфувати, але і різати вироби. Для всіх різновидів робіт і матеріалів використовуються різні види кругів. Не слід використовувати для різання і шліфування невідповідні круги, оскільки від надмірного навантаження диск може розірватися і нанести травму.

Основною характеристикою кутової шліфувальної машини є максимальний діаметр диска, який можна на неї встановити. Чим більшим буде диск, тим глибшим розріз можна зробити з його допомогою. Для заміни диска необхідно використовувати спеціальний ключ, щоб вручну відкрутити і закрутити гайку.

Професійні кутові шліфмашини можуть оснащуватися системами підтримки постійних обертів і м'якого пуску, регулятором числа обертів. Для захисту від перевантаження на болгарки встановлюються вугільні щітки, а за допомогою системи автоматичного балансування диска вдається уникнути його нерівномірного зносу.

Шліфмашини – розбираємося в видах-03

Пряма шліфмашина

Пряма шліфувальна машинка є найбільш маневровим інструментом для шліфувальних робіт. Цей інструмент найкраще підходить для обробки дрібних деталей, фінішної обробки поверхонь у важкодоступних місцях. Як насадки для прямих шліфмашин застосовують фрези, конічні і пальцеві шліфувальні круги.

Прямі шліфмашини використовуються в автослюсарній справі для зняття шару корозії з поверхні або зачистки швів після зварювання, зварниками для монтажу трубопроводів. Також пряма шліфувальна машина застосовується для граверної справи. Сфера застосування обладнання безпосередньо залежить від його розмірів. Так, великі прямі шліфмашини використовуються для робіт по каменю, металу, дереву, для зняття старої фарби з поверхонь. Маленькі прямі шліфмашини використовуються для фрезерування, гравіювання та свердління дрібних деталей.

Прямі шліфмашини по конструкції нагадують дриль, в якому, замість свердла, затиснутий абразивний камінь. Відрізняється лише швидкість обертання насадки – тут вона може досягати 27 тисяч обертів на хвилину. Найбільш потужні пристрої можуть працювати зі шліфувальними кругами діаметром до 150 мм. Найпоширенішими є насадки з діаметром 64 і 100 мм.

Щіткова шліфмашина

Щіткова шліфувальна машина застосовується для зняття іржі, лаку або фарби з поверхонь різних типів. Зазвичай цей електроінструмент використовується для більш грубої чорнової обробки заготовки, а фінішний етап роботи виконується стрічковою або ексцентриковою шліфмашиною.

Крім очищення поверхні, за допомогою щіткової шліфмашини можна також облагородити дерево, додавши на гладку дошку яскраво виражену структуру. Тому при роботі з меблями або паркетом це обладнання є незамінним. Щодо насадок, то для щіткових шліфмашин береться металева або нейлонова циліндрична щітка, а також фетрові, корундові або абразивні кільця.

Щіткова шліфувальна машина обладнана парою ручок – основною та допоміжною. У професійних моделях на корпусі обов'язково присутній патрубок для підключення пилососа, щоб відводити пил з робочої поверхні.

Перед тим, як купити щіткову шліфмашину, необхідно звернути увагу на її потужність. З дерев'яними поверхнями впораються навіть бюджетні інструменти для домашнього використання, а ось при роботі з металом може знадобитися більш потужне обладнання. Також на деяких моделях щіткових шліфмашин встановлюється регулятор глибини обробки заготовки.

Шліфмашини – розбираємося в видах-04

Поради щодо вибору шліфмашини по дереву і не тільки (електричні, акумуляторні тощо)

Вибираючи шліфмашину, важливо визначитися з тим, для яких цілей вона буде використовуватися і з якими матеріалами працювати. Саме від цього залежить, якого виду і потужності шліфувальну машину необхідно купити. Не варто купляти шліфувальні машини, які мають потужність та габарити більші за ті, що необхідно для конкретної роботи. Також важливо звернути увагу на тип живлення шліфмашини:

  • Електрична шліфувальна машина живиться від мережі. Вона не обмежена за часом роботи зарядом акумулятора і може виконувати необхідні роботи безперервно протягом усього дня.

  • Акумуляторна шліфмашина є більш мобільною. Її можна використовувати в тих місцях, куди важко підвести мережевий кабель. Але термін її експлуатації на одному заряді акумулятора досить недовгий, тому вона підійде тільки для короткострокового виконання робіт.

Купуючи шліфмашину, зупиняйте свій вибір на перевірених виробниках. У каталозі інтернет-магазину Trudovik.com.ua представлені шліфмашини від таких всесвітньо відомих брендів, як Makita, Metabo, Hitachi, купити які можна за приємною ціною. На сторінках інтернет-магазину можна обрати шліфувальні машини потрібного виду, в тому числі стрічкові, вібраційні, орбітальні та щіткові. Доставка замовлень здійснюється по Києву і всій території України.