Связаться с нами вViberили по e-mail: info@trudovik.com.ua
Режим работы
ПН-СБ 09:00-18:00
ВС выходной
ua
| ru
Фильтры
6 Від 33 з фільтрами
Бренд
Miol
Stanley
ВІЗ
Ціна
Від до
Ширина губок
Фильтры
Сортировка
Новинка
Лещата слюсарні поворотні Miol 200 мм (36-500)
Код товара 27808
4 отзывов
4 849 грн.
Новинка
Лещата слюсарні поворотні Miol 125 мм (36-300)
Код товара 27851
4 отзывов
2 102 грн.
Новинка
Лещата слюсарні поворотні Miol 150 мм (36-400)
Код товара 27794
5 отзывов
2 492 грн.
Новинка
Лещата слюсарні ВИЗ 150 мм (56052)
Код товара 80201
4 отзывов
Ціну уточнюйте
Новинка
Лещата слюсарні поворотні Miol 100 мм (36-200)
Код товара 27793
3 отзывов
Ціну уточнюйте
Лещата слюсарні Miol

Що слід знати, щоб купити підходящі слюсарні лещата?

Щоб процес обробки металевих деталей не викликав труднощів, їх основа повинна бути надійно закріплена, з чим допоможуть впоратися лещата слюсарні. Вони являють собою пристосування, що складаються з двох губок для затиску, корпусу і кріплення, за допомогою якого пристрій фіксується на поверхні столу. Крім того, слюсарні лещата оснащуються гвинтом з рукояткою, за допомогою якого затискається деталь. Рукоять при цьому обертається вручну, а сила фіксації затиску залежить тільки від зусиль користувача. Також в м. Киев можна купити лещата слюсарні, обладнані пневматичною системою, але їх ціна значно вище, ніж механічних пристроїв, а надійність при цьому набагато нижче.

Щоб вибрати настільні слюсарні лещата, які підійдуть вам за ціною та будуть зручні у використанні, зверніть увагу на наявність ковадла і поворотного механізму. Поворотні системи дозволять вам розгортати оброблювану деталь, як вам зручно, а не обходити стіл або платформу, на якій вони зафіксовані.

Поворотні лещата, до того ж, випускаються із збільшеним ковадлом. Існують поворотні моделі, що мають дві рухливі губки. Вони можуть обертатися в станині відносно горизонтальної осі. Їх називають циліндричними поворотними.

Невідомо, коли з'явилися перші лещата. Деякі історики відсилають нас до XYI століття. Письмова згадка про предмет, що нагадує лещата, знайшли в китайських манускриптах цього століття. Все ж існує думка, що це досить древній інструмент. У 1927 році патент на штамповані столярні лещата отримав німецький майстер Йозеф Хойер. Виготовленням зайнялася його фірма HEUER, яка і до цього дня займається випуском різноманітного механічного інструменту.

Типи інструменту

В даний час існують такі типи цього устаткування:

  • станочні;
  • столярні;
  • слесарні.

У промислових масштабах використовують великі верстатні лещата. Вони бувають ручні і механічні.

Столярні моделі є частиною столярного верстата. Найбільш затребувані в слюсарні лещата, так як вони підходять для багатьох типів робіт. В даний час на ринку України представлені різні варіанти цих інструментів. Вони бувають універсальні, а також під певні види обробки, наприклад обточування, свердління або стругання.

За своєю конструкцією лещата поділяють на стулові, паралельні і ручні. Раніше величезною популярністю користувалися стулові (великі) моделі. Називають їх так тому, що їх можна закріпити до ніжок стільців, столів і до інших предметів. Як ви розумієте, таке обладнання необхідно, в першу чергу, пересувним ремонтним майстереням. У польових умовах їх можна закріпити навіть на дерев'яному пні.

Основна частина звичайних слюсарних лещат, які можна купити в Україні, називається паралельними, тому що губки у них при роботі переміщаються одна паралельно іншій.

Ручні лещата (їх називають ще настільні) - незамінні помічники будинку в ремонті радіоапаратури, сантехніки, столярних виробів і домашніх меблів. Ручними їх називають тому, що при роботі такі лещата можна тримати навіть однією рукою.

До міні моделей відносять граверні лещата. Вони необхідні для художньої обробки металу. Особливість їх конструкції в тому, що станина складається з двох частин - нижня міцно кріпиться до основи, а верхня, куляста, затискається в нижній частині. Це дає можливість повертати і нахиляти всю верхню частину в різні боки.

Настільні малі моделі використовують і в ювелірній справі. Їх називають шрабкугелі.

Маленькі ручні лещата коштують дешево, а приносять багато користі - вони дуже зручні при роботі з невеликими заготовками нестандартної форми. Іноді їх використовують в якості гайкового ключа.

За категорією слюсарні лещата відносять до затискного слюсарно-монтажному ручного інструменту. Виготовляють їх з чавуну і твердих сплавів металів. Жорстко кріпляться на робочу поверхню.

Сучасні лещата складаються з таких елементів:

  • дві фіксуючі губки, одна з яких рухлива;
  • ковадло - спеціальний майданчик, закріплений на нерухомій губкі;
  • ходовий гвинт з ручкою для забезпечення руху і зчіпки губок;
  • опорна плита з лапою для кріплення лещат до робочої поверхні.

Особливості кріплення

Лещата для верстата за способом кріплення поділяють на:

  • стаціонарні (без можливості знімання);
  • з кріпленням у вигляді струбцини;
  • на спеціальних присосках.

Другий і третій варіант дозволяє змінювати положення інструмента на робочій поверхні. Робити це рекомендується якомога рідше, адже інструмент важкий. Тому бажано відразу визначити, де він буде стояти.

Лещата мають відмінності і за формою оброблюваних заготовок. Для затиску круглих деталей, наприклад, в деяких моделях існує пристосування у вигляді призми з повзунком або дві пари сталевих губок. Друга пара захоплює круглі деталі.
Все лещата можуть працювати не тільки з міцними металами, але і з м'якими і навіть з пластиком, адже губки комплектуються спеціальними змінними накладками.

Правила користування та зберігання

Лещата - дуже корисний і недорогий інструмент, ваш надійний помічник у роботі. Тому, щоб вони служили довго, необхідно утримувати їх в справному стані. Для цього рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

  • завжди перевіряйте, наскільки міцно обладнання кріпиться до робочої поверхні;
  • не виконуйте грубих робіт на заготовках або деталях, коли ті закріплені в лещатах. Різні рубки або правки важкими предметами скорочують термін служби інструменту;
  • при роботі уникайте ударів по важелю, ви можете зірвати різьблення гвинта або гайки;
  • обов'язково очищайте лещата від бруду і стружки. Змащуйте маслом всі з'єднання;
  • після закінчення роботи залишайте між губками невеликий зазор. Це збільшить термін служби гвинтових з'єднань;
  • не забувайте при роботі надягати спеціальні накладки на губки лещат.

Перед тим, як купити лещата обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями, скільки коштує обрана модель і чи підходить вона для того чи іншого виду роботи. Серед безлічі моделей, які можна купити в Києві, Харкові чи Дніпропетровську, виберіть найбільш підходящу для специфіки вашої діяльності. В інтернет-магазині «Трудовик» здійснюється продаж різного типу обладнання для ваших потреб. Ми готові недорого запропонувати механічні слюсарні лещата в асортименті з шириною губок від 40 до 200 мм і ходом від 20 до 180 мм. Деякі специфічні моделі поставляються під замовлення.

Також важливим є вибір слюсарних лещат по виробнику. Бувалі слюсарі нерідко намагаються довести, що кращі інструменти проводилися в радянські часи і сьогодні в Києві або по всій Україні просто неможливо купити що-небудь подібне за якістю. Не варто довіряти даним висловлюванням хоча б тому, що технології виробництва постійно удосконалюються і сучасні лещата слюсарні набагато надійніші і технологічні. Також не рекомендується звертати увагу на недороге китайське обладнання невідомих брендів або ж взагалі не має вказівки місця виробництва. Метал в таких слюсарних лещатах часто низькоякісний, а підгонка комплектуючих залишає бажати кращого. Якщо ви вирішили купити добротні довговічні інструменти, слід розглядати продукцію популярних в Україні та добре зарекомендували себе марок, як Sparta або Matrix.

Рекомендуємо також придивитися до виробів не менше популярних фірм Урал, Miol, UTOOL, Проминструмент.

Щоб недорого купити слюсарні лещата будь-якого розміру або портативний верстак від кращих виробників, вам слід звернутися в інтернет-магазин «Трудовик». Тут ви зможете замовити за вигідною вартостю наявні в продажі механічні та електроінструменти для дому або для професійного використання. Крім того, ми організовуємо доставку товару не тільки в Київ, але і в інші міста України.

Хороший слюсарний інструмент не може коштувати дешево, але, тим не менш, варто вибрати постачальника, який запропонує оптимальну вартість при гарантованій якості. Інтернет-магазин «Трудовик» в цьому випадку - найбільш вдалий вибір. Відмінні інструменти за хорошою ціною від виробників забезпечать якість і відмінний результат вашої роботи.

Читать далее