ПН-СБ | 09:00-18:00 |
ВС | выходной |
Під час роботи з цеглою, бетоном або іншими подібними за щільністю поверхнями найкраще себе показує саме перфоратор. Саме цей інструмент використовують під час свердління отворів, видалення старого кахлю, закладки нової мережі живлення.
Отже, перфоратор — це пристрій, що за допомогою компресії передає енергію на коронку, свердло або зубило. Сьогодні ми поговоримо саме про зубило для перфоратора, а точніше — про зубило для перфоратора з хвостовиками SDS PLUS і SDS MAX. Використовуються вони для виконання будівельних робіт з перфораторами SDS PLUS (більш легким) і SDS MAX (менш легким) відповідно.
Зубило для перфоратора: призначення, види і матеріал виготовлення. А також, звичайно, актуальна інформація щодо того, як доглядати за насадкою, щоб та прослужили максимально довго.
Зубила для перфоратора SDS PLUS та SDS MAX відрізняються не коронкою (вона може бути якою завгодно), а протилежною частиною. Тобто тією, яка затискається в патроні та йменується хвостовиком.
Хвостовики SDS PLUS — цей вид вважається найпоширенішим, тому що він легкий, але також досить функціональний для виконання більшості видів робіт під час косметичного ремонту. Фіксується PLUS допомогою 4 пазів.
А ось зубило для перфоратора SDS MAX вважається більш міцним. Діаметр такого хвостовика — 18 мм. Цей хвостовик має більшу кількість виїмок для фіксації. Відповідно, SDS MAX сильніше захоплює зубило для перфоратора і забезпечує безпечну та легку експлуатацію навіть відносно важких інструментів.
Зубило для перфоратора SDS — це невелика насадка, виготовлена у вигляді довгого стрижня з різною формою робочої кромки. Саме від виду зубила для перфоратора залежить призначення інструменту: для роботи з армованим бетоном, зі штукатуркою або старим асфальтом чи для каналів проводки і прокладки труб.
Отже, найпоширенішим видом ріжучої кромки вважається зубило, що чимось нагадує викрутку, але з гострим кінчиком. Якщо ви обираєте саме такий варіант зубила для перфоратора, потрібно пам'ятати наступне: чим менша кромка, тим більше зусиль потрібно для виконання роботи з його допомогою. До речі, це універсальний варіант, з яким легко обробляти більшість поверхонь. Саме таку насадку найчастіше домашній майстер купує собі в підсобку. На всяк випадок.
Але якщо ж зубило потрібно для конкретної роботи, тоді краще купити саме те, що сказано у рекомендаціях. Наприклад, якщо вам потрібно працювати з засохлим бетоном, і вас при цьому не особливо цікавить акуратність, то можна запросто використовувати так звану "піку". Це зубило для перфоратора з гострим кінцем.
Якщо ж вам потрібні рівні краї обробленої поверхні, то краще використовувати лопатку. Тут ріжуча кромка дуже тонка і широка, вона з легкістю допоможе позбутися від старого непотрібного матеріалу. А ось якщо перед вами стоїть завдання — прокласти нову мережу живлення або зробити закладку труб, то тут не обійтися без штроберу.
Час підбивати підсумки? Добре, тут можна сказати, що для кожного виду робіт потрібна своя насадка. Більш легкі зубила оснащені хвостовиками SDS PLUS, більш товсті — SDS MAX. Вибір хвостовика і кромки залежить від розміру перфоратора і поставлених перед майстром завдань.
Особливо ретельний догляд за зубилом для перфоратора не потрібен, достатньо лише вчасно його очищати від забруднень. Зубила — це взагалі дуже міцні інструменти, які виготовляються виключно з надійної кованої сталі. Кожне зубило гартується, його нагрівають до надвисоких температур, а потім повільно охолоджують. Саме такий метод дає дивовижний ефект міцності.
Якщо з часом зубило буде затуплюватися, то його можна заточити, але ні в якому разі не варто занадто сильно старатися. Інакше зубило просто втратить міцність.
А взагалі, заточують таку насадку дуже рідко, тому що сталь, з якої вона виготовлена, дійсно надміцна. А для деяких моделей навіть застосовують унікальний спосіб обробки і навіть роблять побідитові напайки. Бажаєте уточнень — дивіться каталог інтернет-магазину “Трудовік”!
Тут можна знайти майже все!