ПН-СБ | 09:00-18:00 |
ВС | выходной |
Електрокоса або електричний тример дозволить прибрати газон, косити траву та взагалі підтримувати порядок. Такий садовий пристрій надає доступ до обмежених ділянок - навколо кущів, дерев та парканів, а також у місцях заглиблення. Йому під силу справлятися з високою травою. Конструкція пристрою загальна для багатьох моделей. Він складається з електричного двигуна, штанги, ручки з управляючим механізмом та голівки з ріжучим інструментом. Проте технічні параметри електричних тримерів мають значні відмінності, на яких потрібно розумітися аби обрати оптимальний варіант.
Практичність та доступна ціна електрокоси робить її універсальним пристроєм для будь-якої ділянки. Цей пристрій можна використовувати у парі з газонокосаркою та окремо. Проте, перш за все, потрібно розібратися з технічними параметрами. Отже, існує два варіанти електротримерів в залежності від типу скошування:
Найкраще купити тример для трави з металевим ножем. Інший важливий параметр пристроїв – двигун, а саме його розташування. Він може знаходитись у верхній чи нижній частині. Від цього залежать особливості роботи, безпека та максимальна потужність. Електрокоса з нижнім двигуном часто має колеса. Вона зручніша та збалансованіша. Підходить для людей похилого віку та жінок через невелику вагу. Потужність електрокоси не перевищує 650 Вт, здебільшого комплектується тільки ліскою. Проте нижнє розташування двигуна накладає певні обов’язки – потрібно слідкувати за його засміченістю, не косити мокру траву. Така електрокоса малопотужна, тому варто робити перерви. Наприклад, вона 30 хвилин працює і стільки ж відпочиває. Електрокоса з нижнім двигуном має обмеження щодо товщини ліски. Не варто використовувати версію, товщина якої більша за вказану у технічному паспорті. Це призведе до нестабільної роботи чи несправності. Краще таку електрокосу застосовувати для невеликого газону без густих хащів.
Середня потужність електротримера з верхнім двигуном складає 1,4 кВт. Цей пристрій справляється з густою та високою травою, малими кущами. Він комплектується ліскою та ножем. Така електрокоса знімає мокру траву. Її ціна дещо вища, однак виробнича потужність відповідна.
Решта технічних параметрів не основні, проте й на них варто зважати. По-перше, вага, яка залежить від потужності пристрою, розміру, форми та матеріалу. Найбільш потужні електрокоси важать близько 5 кг. Найлегші версії – 1,4-1,8 кг. По-друге, потужність. У цьому випадку виникає проста залежність: чим потужніший двигун електрокоси, тим вища продуктивність. Обирати цей показник потрібно, зважаючи на власні потреби. Якщо ділянка, за якою планується доглядати, досить велика, а трава ній густа, потрібно обирати потужну електрокосу. Працювати з нею можна довгий час без перерв. Для скошування трави на невеликій ділянці можна замовити варіант з меншою потужністю.
Ще один технічний параметр – форма та можливості штанги. Максимально потужні електрокоси мають прямі та нерозбірні штанги. Обертання двигуна передається на редуктор за допомогою металевого валу. Завдяки цьому підвищується продуктивність та довговічність інструменту, але і вага також. Робота електрокоси з вигнутою штангою дещо відрізняється – обертання передається на голівку через металевий тросик. Відповідно до цього, пристрій менше важить та володіє меншою потужністю. Штанга електрокоси також може бути розбірною. Це зручно, якщо її доведеться возити в машині.
Досить корисною виявляється функція захисту від перегріву двигуна. Датчик вимикає мотор електрокоси, коли його температура досягає певного рівня. Деякі моделі мають гніздо на кінці штанги для зміни насадок. Це дозволяє отримувати мультифункціональну електрокосу.
Якщо ви вирішили купити триммер у Львові, потрібно зважати не тільки на технічні параметри, а й на особливості ділянки. Якщо вона кам’яниста, варто надати перевагу пристрою з ліскою чи змінними насадками. Не розумно обирати дорогий варіант електрокоси з ножами, бо їх можуть пошкодити камені. Перекошені ножі негативно впливають на стабільність роботи та призводять до поломок. Якщо на ділянці є молоді деревця або трава на ній підстригається досить рідко, краще підійде електрокоса з металевим ножем. Очевидно, універсального варіанту не існує, тому, обираючи свій, потрібно враховувати усі моменти – технічні, природні, особисті.